...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Steve Wozniak w Warszawie: Polska jest modelem rozwoju cyfrowego

Wizyta Steve’a Wozniaka, wizjonera o polskich korzeniach, legendarnego twórcy komputera osobistego i współzałożyciela Apple, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, startupowców, mediów i fanów technologii. Steve opowiedział nie tylko o swojej pasji zawodowej i dzisiejszych kierunkach postępu technologicznego, ale przyznał też, że jest pod wrażeniem tempa rozwoju naszego kraju i wskazał Polskę jako model rozwoju cyfrowego.

Podczas wtorkowego spotkania Steve „Woz” Wozniak, filantrop i ikona Doliny Krzemowej o polskich korzeniach, podkreślał rolę młodego pokolenia w dalszym rozwoju technologicznym, jego świeżość, pomysłowość i potencjał. Opowiedział również o przemianach i dynamicznym rozwoju cyfrowym, jakie obserwuje w Polsce i zwrócił uwagę na rolę uzdolnionych przedsiębiorców i startupowców. Przyznał, że właśnie w tym kontekście będzie promował Polskę podczas swoich wystąpień i wykładów, które prowadzi na całym świecie.

– 70 lat temu do produkcji został wprowadzony tranzystor. Niewiele osób wie, że produkcja tranzystorów była możliwa dzięki metodzie, która została stworzona przez polskiego wynalazcę Jana Czochralskiego w 1916 roku. 99% sprzętu, który mamy dziś, nie istniałaby, gdyby nie ta metoda. Niektórzy mówią, że Czochralski był ojcem Doliny Krzemowej – mówił na spotkaniu Wozniak.

Steve w trakcie spotkania mocno podkreślał wpływ Polaków na światową gospodarkę i cieszył się, że on sam ma polskie korzenie, z czego jest bardzo dumny. Oprócz rozmowy o technologiach i rozwoju, „Woz” podzielił się swoim spostrzeżeniem, czym tak naprawdę jest szczęście. Według niego szczęście można wpisać w model trzech słów na literę „F” – Friends, Fun & Food.

Steve z chęcią odpowiadał również na pytania publiczności i robił wspólne zdjęcia, a po spotkaniu udał się z wizytą do Premiera RP Mateusza Morawieckiego, gdzie rozmowy dotyczyły m.in. gamingowego i technologicznego potencjału Polski. Podczas spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim Steve Wozniak zadeklarował: – Polska to świetne miejsce, a inicjatywy takie jak 100×100 lub Hackathon powodują, że mam nadzieje jeszcze do Was wrócić! Bedę reklamował Polskę, będę jej ambasadorem.

Przyjazd Steve’a do Polski odbył się w ramach projektu „100×100” Polskiej Fundacji Narodowej. Poprzednie wizyty nieformalnych ambasadorów – byłego rajdowca F1 Miki Hakkinena i Davida Haye’a również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, mimo to Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że wczorajsze spotkanie przerosło oczekiwania pod względem zainteresowania zarówno mediów, jak i techmaniaków.

Projekt „100×100”, w ramach którego zapraszamy do Polski znanych, cenionych, liderów opinii z różnych dziedzin, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pokazała to wczorajsza wizyta Steve’a, która spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Steve zaraził gości spotkania energią i optymizmem. Jednak co najważniejsze, po wizycie w Polsce – czyli kraju swoich przodków – Steve będzie przywoływał przykłady naszych sukcesów w zakresie nowych technologii, podróżując z wykładami po świecie – mówi Filip Rdesiński, Prezes Zarządu PFN.

Polska Fundacja Narodowa przyznaje, że to dopiero początek projektu, który będzie kontynuowany w 2019 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wkrótce zostanie przedstawiony kolejny ambasador 100×100.

Cieszymy się, że projekt „100×100” coraz dynamiczniej się rozwija. Kolejni ambasadorowie na pewno przyczynią się do wzrostu zainteresowania projektem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Cieszymy się również z tego, że do Polski przyjeżdżają tak znaczące i szanowane postacie, które znamy głównie z mediów – podkreśla Robert Lubański, wiceprezes PFN. – Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi ambasadorami projektu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych, gdzie będziemy na bieżąco informować o nowych gościach – dodaje.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF