...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Sukces polskiego start-upu w Skandynawii

konferencja IoT

Polski startup CTHINGS.CO wdraża innowacyjne rozwiązania dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej w Skandynawii.

CTHINGS.CO to pierwsza polska firma, która oferuje kompleksowe rozwiązania IoT (Internet Rzeczy) dla przedsiębiorstw i miast, wpierane technologią 5G. Na konferencji liderów branży w Sztokholmie firma zaprezentowała najnowsze rozwiązania dla zrównoważonego zarządzania gospodarką wodno-kanalizacyjną.

Konferencja IoT Talks 2021 podejmuje tematykę 5G i powiązanych technologii oraz promuje wykorzystanie Internetu Rzeczy w rozwiązywaniu codziennych problemów społeczeństw. Możliwość zaprezentowania swoich innowacji podczas dorocznego wydarzenia w Sztokholmie to duże wyróżnienie. Na IoT Talks zaproszenie otrzymują firmy, które potrafią wykorzystać najnowsze technologie w celu rozwiązania palących problemów współczesności, a przy tym uruchomić skalowalny biznes o dużym potencjale.

Zaproszony został również polsko-austriacki start-up, który wraz z duńską firmą NID ApS, zajmującą się m.in. produkcją włazów do studzienek kanalizacyjnych, zaprojektował rozwiązanie, które jest poszukiwane przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne w całej Europie. Stworzone przez nich urządzenie zamontowane do włazu, jest w stanie w czasie rzeczywistym przesłać informację o niebezpiecznym podniesieniu poziomu wody w systemie, zablokowanym przepływie, awarii sieci czy nieuprawniony naruszeniu pokrywy. Wystarczy, że zdarzy się jedna z określonych sytuacji, a czujnik wyśle odpowiednią informację alarmową. W efekcie jest to ogromna oszczędność w skali rocznego utrzymania systemów wodno-kanalizacyjnych całych miast.urządzenie CTHINGS.CO

Monitorowanie systemów wodno-kanalizacyjnych to również najlepsza praktyka w przypadku gwałtownych i ulewnych opadów, które powodują przepełnianie studzienek. Rozwiązanie CTHINGS.CO i NID ApS spotkało się z dużym zainteresowaniem, a sukces pierwszych produktów zachęcił do dalszych wspólnych prac.

 


źródło: CTHINGS.CO

Adam Daniluk