...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

The change is now – nowe spojrzenie na esport

Temat przemian w branży esportowej i gamingowej oraz ich adaptacja do “nowej rzeczywistości” był motywem przewodnim konferencji “The change is now!”, która odbyła się 8 lipca.

Twórcy Esport Gaming Forum, konferencji cieszącej się ogromnym uznaniem w kręgach ekspertów z dziedziny esportu i gamingu, stworzyli wydarzenie online, na którym głos zabrało wiele wybitnych osobistości wyznaczających nowe trendy i kreujących nową rzeczywistość w czasie, w którym nastąpiła zasadnicza zmiana w funkcjonowaniu społeczeństw i biznesów. Zmierzanie w kierunku cyfrowej rzeczywistości nigdy nie było tak wyraźne i namacalne jak obecny czas podyktowany pandemią.

Tematyka konferencji została podzielona na cztery główne bloki tematyczne:

 • Events & Arenas
 • Media, Streaming & Content
 • Investments, Fund Raising & Startups
 • Sponsorships & Advertisements

Wartość konferencji wyznaczyli zaproszeni prelegenci, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami z widzami. Obsada konferencji The change is now została dobrana tak, by w czterech głównych panelach dyskusyjnych głos zabrali eksperci, którzy są postrzegani jako liderzy rynku. Dlatego też do współpracy zostali zaproszeni:

 • Alan Chou – meta.us
 • Mariusz Gasiewski – Google
 • Jorge Schnura – Mad Lions
 • Torsten Hauex – ESL
 • Paul Bragiel – Bragiel Brothers
 • Alexander Lewin – BLAST
 • Łukasz Żołynia – G2 Esports
 • Misha Sher – Mediacom Sport&Entertainment
 • Philipp Neubauer – BIG
 • Nikita Buffee – Allied Esports International
 • Viktor Wanli – Kinguin.

Dzięki znakomicie przygotowanej sferze merytorycznej konferencja “The change is now!” cieszyła się dużym zainteresowaniem, które wyraża liczba ponad 500 rejestracji oraz ponad 250 osób jednocześnie na transmisji live. Przełożyło się to na ponad 2800 wyświetleń przygotowanego kontentu.

Cieszę się, że po raz pierwszy udało się zorganizować EGF w pełni międzynarodowo, zarówno jeśli chodzi o język konferencji jak i line up prelegentów. Było to możliwe dzięki nowej formule konferencji. Nadal kluczowy jest dla nas rynek CEE i chcemy utrzymać pozycję lidera w tym regionie, ale anglojęzyczne treści zdecydowanie zwiększyły nasz zasięg i pozwoliły promować polski esport również poza granicami kraju.

Maciej Sawicki, pomysłodawca i organizator konferencji

Esport i gaming to branże mocno elastyczne, które wykazują wiele możliwości dostosowania się do panujących warunków. Stąd też czas lockdownu i pandemii wpłynął znacząco na ich funkcjonowanie ale nie przyczynił się do jej recesji. Do takich wniosków doszli prowadzący wspólnie z prelegentami konferencji. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu na żywo organizatorzy The change is now udostępniają nagrania pod tym adresem.

Letnia konferencja “The change is now!” nie przekreśla wcześniejszych planów organizatorów, którzy planują jesienią bieżącego roku kolejną edycję Esport Forum Gaming.

Zapraszamy również do serii podsumowań poszczególnych panelów konferencji. Do tej pory okazały się dwa podsumowania.

Jaka przyszłość czeka wydarzenia i areny esportowe?

W jaki sposób będziemy produkować i pochłaniać kontent w dzisiejszych czasach?

Pełna energii i zapału manager marketingu z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w wielu branżach. Absolwentka WSB o specjalizacji Media masowe i komunikacja. Z sukcesami planuje i realizuje komunikację marek w obszarze esportu oraz gamingu i nie tylko. Skutecznie potrafi łączyć kanały i narzędzia komunikacji, by efektywnie i efektownie realizować cele projektów.

Justyna Oracz