...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

TVN ma trafić w ręce Discovery do końca 2018 roku

Amerykańska sieć telewizyjna Discovery Communiactions chce wykupić TVN do końca 2018 roku. Do oferty Discovery dołączy polska telewizja naziemna oraz platforma Player.tv.

Jak donosi Reuters – koncern Discovery Communications oferuje 14,6 mld dolarów czyli 90 dolarów za akcje. TVN od 2015 roku należy do Scripps Networks, Amerykanie wycofali spółkę z GPW wraz z kupnem polskiej stacji.

Amerykańska sieć telewizyjna oraz dystrybutor kanałów telewizyjnych nadaje w blisko 180 krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i Pacyfiku.Discovery Communications jest conajmniej czterokrotnie większy a wartość giełdowa spółki to około 15 mld dolarów.

Wcześniejsza próba połączenia amerykańskich firm w 2014 zakończyła się fiaskiem.

Na polskim rynku Discovery Communications może się pochwalić obecnością kanałów: Discovery, TLC, Animal Planet, Metro TV i Eurosport. Do pakietu posiadanych mediów dołączy polska telewizja naziemna oraz platforma Player.pl oferująca video online.

Dla TVN fuzja amerykańskich firm oznacza, że za polskim prywatnym nadawcą stanie potężniejszy  koncern międzynarodowy.

:

Na podstawie: Money.pl

Anita Florek