...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Znamy laureatów Pitch To London, konkursu w ramach Polish Tech Day

Polski start-up Handerek Technologies zajął pierwsze miejsce w Pitch to London, konkursie dla start-upów, który odbył się w zeszłym tygodniu w londyńskiej siedzibie Google. Wydarzenie było nieodłączną częścią Polish Tech Day, największej zagranicznej konferencji promującej polskie innowacje i technologie.

Za nami 4. edycja Polish Tech Day

Tegoroczna edycja konferencji Polish Tech Day odbyła się pod hasłem przewodnim “Wolność i Technologia”. W londyńskiej siedzibie Google zgromadziła ponad 250 osób − liderów biznesu, twórców start-upów, naukowców i przedsiębiorców związanych z technologiami. W części złożonej z paneli dyskusyjnych dużą popularnością cieszyło się wystąpienie Soni Wędrychowicz, która opowiedziała o swoich doświadczeniach z zakładaniem całkowicie cyfrowego banku: Digibanku w ramach DBS, o tym jak powstał sam pomysł oraz jak projekt odniósł sukces. Równie ciekawy była prezentacja “Independent thinking. By a robot” przygotowana przez dr Aleksandrę Przegalińską z MIT, która wprowadziła uczestników w świat sztucznej inteligencji. Obu wystąpieniom towarzyszyły panele dyskusyjne, w których brali udział eksperci m.in. Maja Meissner, Alessio Bruni czy Aleksandra Gren. Polish Tech Day był także świetnym miejscem do networkingu oraz poznawania inspirujących postaci ze świata technologii. Nieodłączną częścią konferencji był również konkurs dla start-upów.

Pitch To London to coroczny konkurs prezentujący laureatów najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, takich jak infoShare Startup Contest, Aulery, The Chivas Venture, czy ABSL i European Startup Days Startup Challenges. Start-upy prezentują się przed Jury, złożonym z topowych brytyjskich i międzynarodowych inwestorów. W tegorocznej edycji wśród jurorów pojawili się m.in. eksperci z TechStars i SyndicateRoom.

Handerek Technologies – zwycięzca Pitch To London 2018

Uczestnicy w trakcie krótkich 5-minutowych przedstawili swój pomysł na biznes i musieli przekonać do niego Jury. W tym roku główna nagroda została przyznana Handerek Technologies, start-upowi, który przedstawił swój pomysł, jak zrewolucjonizować recykling plastiku, przetwarzając go w biopaliwa. Na podium znalazły się również Biolumo oraz Genomtec. Oba start-upy skupiły się na podniesieniu standardu oraz skróceniu czasu przeprowadzania specjalistycznych badań medycznych. Jury oceniało głównie oryginalność pomysłu, jego potencjalny zysk oraz jakość wystąpień.

”Polish Tech Day był wypełniony inspirującymi wypowiedziami, dającymi do myślenia panelami oraz pozytywną energią najlepszych polskich start-upów. Fantastyczny dzień! Jesteśmy zaszczyceni faktem, że zostaliśmy wybrani spośród tylu fenomenalnych start-upów, tworzonych przez ludzi, którzy są tak bardzo zaangażowani w swoje firmy.“ − mówi Susan Kim-Chomicka z Handerek Technologies.

Do zwycięskiego start-upu trafiła nagroda pieniężna w wysokości 2,500 funtów ufundowana przez partnera strategicznego konkursu – mBank, oraz pakiet narzędzi i usług od m.in. Brand24, SoTrender, Netguru i Wills Integrated, wspierających rozwój spółki, o łącznej wartości 15 000 funtów.

Uczestnicy Pitch to London 2018

W tegorocznej edycji udział wzięły również start-upy Smart Technology Group, twórcy interaktywnych luster Abyss Glass, TIMATE z systemem do rejestracji czasu pracy i Waywer, pomysłodawcy platformy multimedialnej komunikacji z klientami dla korporacji. ShelfWise przedstawili swój pomysł na automatyzację retailu, a CodersLab na platformę dla przyszłych programistów. Nie zabrakło innowacji w medycynie i nanotechnologii, reprezentowanych przez Nanopure i NeuroDevice oraz fintechów: Beesfund, platformy finansowania udziałowego.

   

Polish Tech Day

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF