...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

3M wspiera kobiety, które chcą zmienić świat

Mówi się, że nauka jest kobietą – jednak w świetle ostatniego raportu 3M „State of Science Index”, to mężczyźni częściej są przekonani o tym, że praca w branży technologicznej jest dla nich przepustką do satysfakcjonującej kariery. Dlatego tak ważne są inicjatywy takie jak Perspektywy Women in Tech Summit, która gromadzi ponad 3000 uczestniczek z całego świata. Już drugi rok z rzędu liderki i liderzy z 3M pojawią się na konferencji Perspektywy Women in Tech Summit, by podzielić się swoim doświadczeniem. Tegoroczną keynote speakerką 3M będzie Veena Lakkundi – Vice President & General Manager 3M, Industrial Adhesives & Tapes Division, która opowie o tym, jak kobiety mogą rozwijać się w obszarze STEM. Wydarzenie odbędzie się już 13-14 listopada w Hali Expo XXI w Warszawie.

Perspektywy Women in Tech Summit konferencja, poświęcona roli kobiet w STEM, czyli w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce. Na tym międzynarodowym wydarzeniu nie może zabraknąć również firmy 3M, która wraz ze swoimi przedstawicielami z centrów produkcyjnych, działu badań i rozwoju, Centrum Usług Wspólnych oraz organizacji sprzedażowo-marketingowej przybliży uczestnikom swoją działalność oraz możliwości rozwoju. Firma od lat promuje rozwój kobiet w nauce oraz dba o wartości Diversity & Inclusion, kładąc nacisk na różnorodność i równe szanse w miejscu pracy.

W tym roku główną keynote speakerką 3M będzie Veena Lakkundi – Vice
President&General Manager 3M, Industrial Adhesives & Tapes Division, która w swoim wystąpieniu poruszy kwestię rozwoju kobiet w STEM oraz spotka się z uczestniczkami wydarzenia podczas sesji mentoringowych, by inspirować je do rozwinięcia skrzydeł w obszarze technologii i nauki. Veena Lakkundi to wyjątkowa liderka, skupiająca się na realizowaniu działań wspierających globalny rozwój, która wyjaśni, jak wykorzystać silne podstawy w STEM do rozwoju swojej kariery zawodowej. 

Spotkania takie jak Women in Tech Summit nie tylko zmieniają postrzeganie kobiet w nauce, ale również pokazują, w jaki sposób kobiety przyczyniają się do rozwoju technologii oraz STEM. Są potrzebne przede wszystkim po to, aby podkreślić, że my kobiety mamy siłę do działania i jesteśmy w stanie stanąć na czele nadchodzących odkryć i przełomów naukowych. W swoim wystąpieniu chcę zainspirować ciekawe wiedzy umysły do wkroczenia na ścieżkę nauki i pokazać im, że dzięki temu zbudują silne podstawy, by pewnego dnia zmieniać świat. – mówi Veena Lakkundi. 

Na wydarzeniu pojawią się również Alain Simonnet, Managing Director 3M East Europe Region, Anthony Crawford, Head of Manufacturing Operations in 3M East Europe Region, którzy wystąpią w roli panelistów podczas debat dotyczących równości kobiet i mężczyzn w rozwoju naukowym – Diversity is doing well when no one is watching oraz Women in forefront? Leadership in 4th and 5th Indsutrial Revolution.

Co na temat rozwoju kobiet w nauce wie 3M? Firma jest inicjatorem programu 3M Women Leadership Forum w Polsce, mającego na celu zwiększenie obecności kobiet na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych. 3M samo stanowi wyjątkowy przykład takich działań – według „Diversity Index”, 35% managerów zatrudnionych w 3M w Polsce to kobiety. Stanowią one także 57% wszystkich pracowników. 

Podczas tegorocznego wydarzenia paneliści podejmą również temat kryzysu klimatycznego. W debacie How are you going to spend last 30 years of the Planet Earth? Women (and men) against climate change udział weźmie Wojciech Kostro, Regional Business Leader, Healthcare Business Group, 3M East Europe Region. Uczestniczki konferencji dowiedzą się także, dlaczego w dziedzinie IT tak ważne jest podejście Agile oraz będą mogły poćwiczyć wdrażanie go do codziennej pracy podczas warsztatów ze specjalistami 3M – Łukaszem Biegańskim (IT Leader – Lean Agile) oraz Michałem Kowalskim (IT Data IE Senior Team Leader). W trakcie seminarium prowadzonego przez Mariusza Rutkowskiego (IT Senior Team Leader) oraz Annę Stysiał (IT Senior Team Manager) uczestniczki dowiedzą się również, jak rozwijać karierę w IT. Na konferencji ponownie pojawi się także Strefa Kariery w 3M – stoisko, przy którym uczestniczki Women in Tech Summit będą mogły spotkać się ze specjalistami 3M, a tym samym poznać specyfikę pracy w różnych działach firmy. 

Więcej informacji na:

www.womenintechsummit.pl

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF