...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

5G Challenge by inQUBE and Orange

inQUBE Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Orange zapraszają innowatorów do udziału w konkursie 5G Challenge.

Inicjatywa adresowana jest do wszystkich startupów, których pomysły mogą znaleźć zastosowanie w obszarach biznesowych wskazanych przez Orange. Preferowane są rozwiązania wykorzystujące lub rozwijające technologię mobilną 5G, m.in. w takich dziedzinach, jak RAN, Core Network, Edge Computing, czy Slicing.

Rozwiązania mogą mieć formę. implementacji w obszarze Open RAN, czy Mobile Edge Computing. Mogą także dotyczyć użycia 5G w przemyśle, smart city, transporcie, logistyce, mediach lub innych obszarach powiązanych z działalnością gospodarczą Orange.

Start programu poprzedzi spotkanie online zaplanowane na 1 czerwca. Eksperci inQUBE i Orange Fab omówią na nim najważniejsze założenia konkursu, a także opowiedzą o technologii i koncepcjach współpracy w 5G Lab. Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy zapisać się pod linkiem: https://bit.ly/5G-Challenge-spotkanie_rekrutacyjne

Nagroda w konkursie 5G challenge to udział w specjalnym programie mentoringowym, obejmującym wsparcie eksperckie, doradcze i mentorskie. Jego celem jest przyspieszenie procesu testowania i rozwoju produktu, usługi lub technologii.

Program 5G Challenge by inQUBE and Orange to szansa na rozwój innowacyjnych rozwiązań, przy wsparciu mentorów inQUBE i Orange, a także okazja do przetestowania najnowszych technologii, narzędzi oraz oprogramowania zapewnionego przez Orange. Do dyspozycji uczestników zostanie oddane unikatowe miejsce – Orange 5G Lab, a konsultacje z doświadczonymi mentorami zagwarantują nową, cenną wiedzę.

Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE

Podmioty zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny do końca czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać prezentację, w której opiszą swój startup, przedstawią zespół, opracowane rozwiązanie oraz wytłumaczą, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze laureatów, którzy zakwalifikują się do udziału w trzymiesięcznym programie wsparcia. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy i poziom innowacyjności prowadzonych prac.

Najlepsi uczestnicy programu będą także mogli dołączyć do programu akceleracyjnego dla startupów Orange Fab, stawiającego na wspólny rozwój zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Udział w tym programie oznacza m.in. dostęp do globalnego wymiaru marki Orange, szerokiego grona klientów, wiedzy ekspertów, kanałów promocji i sieci dystrybucji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF