...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Alior Bank z przemyślaną strategią esportową – Illuminar Gaming, Ultraliga, dedykowany produkt

Bank sukcesywnie tworzy ekosystem dla graczy i ogłasza partnerstwo z Illuminar Gaming - czołową organizacją esportową w Polsce. Jest to kolejne działanie w esporcie, po dedykowanej karcie płatniczej dla graczy i zostaniu Sponsorem Tytularnym Ultraligi.

Na początku maja informowaliśmy, że Alior Bank został Sponsorem Tytularnym kolejnych sezonów Ultraligi, czyli wiodącej ligi League of Legends w Polsce. Wczoraj zostało ogłoszone jest roczne partnerstwo z Illuminar Gaming – czołową organizacją esportową.

Partnerstwo Banku obejmie wszystkie dywizje organizacji. Logotyp Alior Bank pojawi się na wszystkich kanałach social media organizacji, jej zawodników i streamerów. Poza pasywnym brandingiem przewidywane są kreatywne działania aktywizujące fanów. Bank jest tym samym kolejną marką, która związała się z Illuminar Gaming. Pozostałymi partnerami organizacji jest operator sieci Play, marka gum bezcukrowych Orbit, sklep komputerowy Morele.net, sieć restauracji Subway, sklep z grami G2A i producent krzeseł gamingowych ProGamer.

Illuminar Gaming
Fot. Illuminar Gaming

Zdecydowaliśmy się wesprzeć miłośników esportu, ponieważ zgodnie ze strategią „Więcej niż bank” chcemy być blisko naszych klientów i ich zainteresowań. Stawiamy na maksymalnie spersonalizowane produkty i chcemy docierać do młodszej grupy docelowej. Analizy przeprowadzone przez RBL_Innovation by Alior Bank wskazują, że są jedynie dwa obszary zainteresowań, które zrzeszają tak dużą liczbę młodych ludzi – Gry i Muzyka.

W czasie badań przeprowadzonych przez RBL_, nasze laboratorium innowacji, okazało się że niemal połowa klientów bankujących online gra w sieci przynajmniej raz w tygodniu. Ogółem w Polce regularnie na komputerze gra 4-6 mln osób.

Pierwsze przymiarki do komunikacji skierowanej do graczy testowaliśmy ponad rok temu, w marcu 2019 r. Działania te pozwoliły nam w praktyce lepiej poznać ten rynek i oczekiwania fanów esportu w Polsce. Po tym teście mieliśmy jasny wniosek – produkt skierowany do tego segmentu rynku musi dawać benefit graczom, żaden „overpromise” nie wchodzi w grę. Dlatego stworzyliśmy wyjątkową ofertę dla graczy, za której przygotowaniem stoi zespół, którego wielu członków to zagorzali fani League of Legends. Znaleźliśmy także rzeczywisty benfit – dostęp do darmowych Riot Pointów.

Marek Jaworski, Menedżer ds. Marketingu Internetowego, Alior Bank

Illuminar Gaming posiada czołowe drużyny Counter-Strike i League of Legends występujące z sukcesami na największych turniejach w Polsce. Drużyna League of Legends zajęła trzecie miejsce w poprzednim sezonu Ultraligi, a drużyna Counter-Strike broni tytułu w aktualnie trwających ESL Mistrzostwach Polski. Poza esportem, organizacja stawia również na gaming i zatrudnia w swoich szeregach dywizje streamerów, w skład której wchodzą m.in. Remigiusz 'Overpow’ Pusch oraz Karolina „Nieuczesana” Brodnicka.

Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie takiego Partnera jak Alior Bank, pokazując jednocześnie, że esport to nie tylko gry, to styl życia i emocje, w które warto inwestować. Wprowadzenie dedykowanej oferty podoba się naszym fanom – zawsze staramy się przekonać współpracujące marki do działań, które wspierają branże i samych graczy – Alior Bank zadbał o benefity w postaci punktów RP i unikatową kartę z Ashe. To świetny krok w budowaniu świadomości marki i naprawdę dobrze uszyty produkt, który w prosty i skuteczny sposób trafia do graczy.

Wojciech Niesiobędzki, członek zarządu Illuminar Gaming

Zarówno sponsoring Ultraligi, jak również partnerstwo Illuminar Gaming jest spójnym działaniem komunikacyjnym banku skierowanym do społecznosci graczy. Bank skupia się przede wszystkim na grze League of Legends i liczy na pozyskanie fanów związanych z ta grą.

Alior-Riot
Fot. Alior Bank

Alior Bank wspólnie z Riot Games i Mastercard przygotował dedykowany produkt – kartę płatniczą z wizerunkiem Ashe, postacią z gry League of Legends. Karta w zamian za dokonane transakcje płatnicze umożliwia zbieranie Riot Points, które następnie można wykorzystać w grze.

Zachęcamy również do śledzenia naszych biznesowych podsumowań tygodnia w esporcie

W tym tygodniu w esporcie: Valorant, Alior Bank, ESL Mistrzostwa Polski, HP Omen, XPG, Rainbow Six, Orbit

Redaktor Prowadzący sekcji Brief Esports. Business Consultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży esportu i gamingu. Organizator ponad 20 esportowych wydarzeń i turniejów dla profesjonalistów i amatorów. Pracował z najważniejszymi organizacjami esportowymi w Polsce takimi jak Pride, Team Kinguin, AGO Esports, czy Illuminar Gaming jako manager drużyny, dyrektor ds. esportu i dyrektor ds. rozwoju. Doświadczenie biznesowe zdobywał m.in. w McKinsey & Company. Regularny mówca na konferencjach poświęconych tematyce gamingu i esportu w Polsce. Doradca Esports Associations w temacie Narodowej Drużyny Esportu i strategii rozwoju esportu w Polsce.

Jarosław Śmietana