...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Alior Bank najlepszym bankiem w Polsce

Magazyn Global Finance uhonorował Alior Bank tytułem „Najlepszego Banku w Polsce” w ramach corocznego rankingu najlepszych instytucji finansowych z krajów rozwijających się.

Już od 21 lat magazyn Global Finance wręcza nagrody najlepszym bankom działającym na rynkach rozwijających się: Ameryki Południowej, Europy Środkowo-Wschodniej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki. W tym roku tytuł „Najlepszego Banku w Polsce” otrzymał Alior Bank. Tegorocznymi laureatami z Europy Środkowo-Wschodniej zostały także m.in. z Estonii Nordea Bank Estonia, z Łotwy Nordea Bank Łotwa, z Rosji Sberbank, z Serbii Raiffeisen Bank Serbia, z Turcji Akbank, z Ukrainy PrivatBank oraz z Węgier OTP Bank.

– Mimo coraz trudniejszych warunków rynkowych, spowolnienia gospodarczego i zmienności rynków, nagrodzone banki są gwiazdami bankowości – powiedział Joseph D. Giarraputo, wydawca i redaktor naczelny Global Finance. – Banki, które zostały wyróżnione przez Magazyn Global Finance, mogą nie należeć do największych lub najdłuższej działających, ale najlepiej dopasowują produkty i usługi do specyfiki rynków na których działają.

Nagrody Global Finance przyznawane są na podstawie badania ankietowego oraz ocen konsultantów i analityków rynku bankowego. Dokonując wyboru laureatów, kapituła konkursu „World’s Best Emerging Markets Bank in Central and Eastern Europe” ocenia instytucje finansowe pod względem wzrostu aktywów, osiąganych wyników finansowych, partnerstw strategicznych, jakości obsługi klienta, konkurencyjności cenowej oraz innowacyjności oferowanych produktów i usług.

Global Finance jest wiodącym międzynarodowym magazynem finansowym, który został założony w 1987 r. i ma siedzibę w Nowym Jorku oraz biura w Londynie, Rio de Janeiro i Mediolanie. Magazyn posiada czytelników w 180 krajach i jest cennym źródłem informacji wspomagających podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych dla zarządzających instytucjami finansowymi na całym świecie. Na łamach miesięcznika publikowane są analizy i informacje dotyczące bankowości, rynków kapitałowych, fuzji i przejęć, a także finansów przedsiębiorstw i zarządzania aktywami oraz zarządzania ryzykiem inwestycyjnym.

Nagroda miesięcznika Global Finance to kolejne wyróżnienie przyznane Alior Bankowi przez międzynarodowych specjalistów z dziedziny bankowości. W 2013 r. Bank otrzymał m.in. nagrody „BAI – Finacle Global Banking Innovation Award” i „Banking Technology Awards” oraz został dwukrotnie uhonorowany tytułem „Najlepszy Bank w Polsce” przez redakcje prestiżowych magazynów Euromoney oraz The Banker (Financial Times Ltd.).

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF