...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Aplikacyjny must have!

Nasza głowę coraz częściej zaprzątają myśli o wakacjach – co ze sobą zabrać, jak podróżować, gdzie się zatrzymać i jakie atrakcje wybrać? Dzięki swoim smartfonom możemy z łatwością poradzić sobie z odpowiedziami na te pytania. Przedstawiamy aplikacyjny "must have" na wakacje!

Oprócz Instgrama, który umożliwi nam uchwycenie niezapomnianych wakacyjnych momentów, Foursquare’a dzięki któremu znajdziemy najlepsze atrakcje w pobliżu czy Spotify zapewniającego nam muzykę, podczas podróży warto mieć w swoim telefonie inne przydatne aplikacje, dzięki którym nasz wyjazd będzie niezapomniany!

 

::

Wybierając się na wakacje jednym z największych wyzwań okazuje się zapakowanie bagażu. Większość z nas zapomina o włożeniu do walizki na przykład ręcznika kąpielowego. Inni wręcz przeciwnie – pakują aż za dużo rzeczy.  Jak uniknąć dylematu co i ile rzeczy zapakować? Z pomocą wychodzi naprzeciw aplikacja PackMeApp. Uruchamiając ją jesteśmy proszeni o wybór kategorii takich jak garderoba, elektronika, camping, osobiste, pogoda, higiena, zdrowie, zwierzęta. Następnie naszym oczom ukazują się listy rzeczy z poszczególnych kategorii i jest tu naprawdę praktycznie wszystko to, co powinniśmy ze sobą zabrać, a nawet więcej – spodenki, klapki, ładowarka do telefonu, scyzoryk czy krem do opalania. Wystarczy kliknąć, dodać do swojej listy i zacząć się pakować.

::

Planując idealną podróż możemy posłużyć się aplikacją TripAdvisor, która jest obecnie największym serwisem turystycznym na świecie. Aplikacja udostępnia opinie, porady i komentarze turystów, oferuje usługi oraz narzędzia pomagające dokonania rezerwacji czy zakupu biletów. Dzięki niej możemy zaoszczędzić czas, a co najważniejsze udać się do miejsc, których nie ma w standardowych przewodnikach turystycznych.

 

::

Jeżeli chodzi o przemieszczanie się warto zainstalować w swoim smartfonie trzy pomocne aplikacje: Kayak, Uber i JakDojade. Kayak pomoże nam w długodystansowym poruszaniu się: śledzi loty samolotów i pomaga w rezerwacji samochodów. Chcesz zamówić taksówkę w Polsce czy za granicą? Nic prostszego, wystarczy Uber, który aktualnie działa już w ponad 130 miastach na świecie. Dzięki aplikacji można wybrać rodzaj taksówki jaką chcemy podróżować, obserwować na ekranie swojego smartfonu gdzie na mapie znajduje się nasz pojazd, możemy także wystawić ocenę naszemu kierowcy i zapłacić mu za pośrednictwem telefonu – co za wygoda. Wolisz podróże komunikacją miejską? Wystarczy uruchomić JakDojade, wpisać cel podróży, a aplikacja poinformuje Cię, który autobus wybrać, ile zajmie podróż oraz ile kosztuje bilet.

 

::

Podróżując za granicą bardzo ważna jest komunikacja, jednak czasami umykają nam z pamięci pewne słowa lub sformułowania w obcym języku. Czasami też trudno nam jest przetłumaczyć niektóre zdania, które widnieją na przykład na tablicach turystycznych. Z tego powodu warto mieć w pamięci telefonu na przykład Tłumacz Google. Dzięki jego pomocy nasza komunikacja z tubylcami będzie o wiele łatwiejsza!

 

::

Kontynuując kwestie komunikacji podczas wakacji nie zapominajmy o naszych bliskich. W kraju, a szczególnie za granicą, przydatne okazują się komunikatory, które są tańsze od zwykłych połączeń, szczególnie gdy używamy wi-fi. Przykładem takiej aplikacji jest popularny poza granicami naszego kraju Whatsapp. Działa na zasadzie czatu – prócz tekstu możemy wysyłać także zdjęcia, jeżeli jednak zamiast smsów wolicie rozmowę wybierzcie Vibera.

 

::

Macie problemy aby znaleźć połączenie internetowe? Jesteście w obcym mieście, obcym kraju i nie wiecie gdzie znaleźć najbliższe wi-fi? Wystarczy wcześniej zainstalować WiFiFinder, który ułatwi wam poszukiwania i wskaże drogę do najbliższego hotspotu.

::

Może okazać się, że w szale robienia wakacyjnych zdjęć odnajdziecie w sobie żyłkę fotografa, wtedy warto mieć pod ręką aplikację VSCO Cam, która służy do wstępnej obróbki zdjęć. Daje większe możliwości niż edytor w telefonie, posiada możliwość zmiany takich funkcji jak temperatura, kontrast, wycinanie, w aplikacji znajdziemy także dużo ciekawych filtrów. Po obróbce zdjęcia program umożliwia nam podzielenie się swoją twórczością ze znajomymi za pośrednictwem Facebooka, Twittera czy Instagrama.

::

Na koniec przedstawiamy aplikacje dla miłośników podróży po Polsce: Polska Niezwykła oraz Mazury, Warmia, Żuławy. Pierwsza z nich, prezentuje nam ponad 300 000 miejsc, które warto odwiedzić w naszym kraju. Pokazuje prognozę pogody w miejscu, w którym się znajdujemy, propozycję miejsc do zwiedzania i najbliższe atrakcje. Dodatkowo, dla ciekawskich, opisy i zdjęcia zabytków. Mazury, Warmia, Żuławy natomiast zachwycą osoby planujące swój wypoczynek na Mazurach, Dzięki aplikacje dowiemy się więcej o okolicznych jeziorach, dostaniemy informację gdzie najchętniej „biorą ryby” czy gdzie smacznie zjeść.

::

A Wy jakie aplikacje zabierzecie ze sobą na wakacje? 

 

::

Aplikacje do pobrania:

Instagram – Android, iOS 

Foursquare – Android, iOS 

Spotify – Android, iOS 

PackMeApp – Android

TripAdvisor – Android, iOS 

Kayak – Android, iOS 

Uber – Android, iOS 

Tłumacz google – Android, iOS 

Whataapp – Android, iOS 

WiFi Finder – Android, iOS 

JakDojade – Android, iOS 

VSCO Cam – Android, iOS 

Polska Niezwykła – Android, iOS 

Mazury, Wamia, Żuławy – Android, iOS 

::

© maglara– Zobacz portfolio

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF