...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

ASICS chce rozruszać świat w Światowy Dzień Biegania Uplifting Minds, czyli wpływ sportu na umysł

Asics

Marka ASICS zachęca biegaczy i entuzjastów aktywności fizycznej do doświadczenia korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu i wzięcia udziału w pierwszym na świecie badaniu wpływu ruchu na umysł. Globalna, dedykowana platforma „Mind UplifterTM” stanowi połączenie nowoczesnych technologii skanowania twarzy oraz zbierania danych z samoopisu. Narzędzie pozwoli zbadać realny wpływ ruchu na emocje, nastrój czy skupienie. Projekt jest realizowany pod hasłem Uplifting Minds. ASICS zbada reakcję na uprawianie 25 różnych sportów, jak między innymi bieganie, tenis czy siatkówka. Polskę w kampanii reprezentują Iga Świątek oraz Joanna Mazur.

Termin uruchomienia nowego projektu japońskiej marki nie jest przypadkowy, ponieważ 2 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Biegania. Sportowcy na całym świecie po raz pierwszy mają możliwość weryfikacji, jaki wpływ na ich umysły wywiera aktywność fizyczna w oparciu o dziesięć wskaźników emocjonalnych i poznawczych, jak między innymi pewność siebie, pozytywne nastawienie, spokój czy skupienie.

Asics kampania

Zgromadzone dane zostaną wykorzystane w globalnym badaniu w czasie rzeczywistym, wychwytującym indywidualne zmiany w umysłach sportowców z całego świata i przekształcone w interaktywną mapę ruchu. Określi ona ilościowo pozytywny wpływ sportu na zbiorowe nastroje mieszkańców miast oraz krajów. Poprzez realizację badania na żywo, ASICS planuje nie tylko zachęcić do aktywności fizycznej, ale również w skali globalnej jeszcze bardziej zgłębić zrozumienie związku pomiędzy ruchem a umysłem.

Zmiany wywołane przez pandemię wzmocniły siłę sportu jako kluczowego aspektu, pozwalającego radzić sobie ze stresem czy izolacją społeczną. Naszą misją jest umożliwienie jak największej liczbie osób doświadczenia fizycznych i psychicznych zalet płynących z ruchu. Każdy z nas może przyczynić się do jeszcze lepszego zrozumienia wpływu, jaki sport wywiera na nasze umysły. W tym roku będziemy podejmować wiele inicjatyw, mających na celu określenie kluczowych obszarów badawczych, z których wszyscy będziemy mogli czerpać realne korzyści w ciągu najbliższych lat.

Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS

Wsparcie naukowe

W ramach przygotowania do projektu, japońska firma w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przy współpracy z ekspertami, badała wpływ ruchu na umysł wśród wybranej grupy sportowców. Wstępne wyniki zostały opracowane przez EMOTIV, wiodącą firmę bioinformatyczną z siedzibą w San Francisco, przy wsparciu dr Brendona Stubbsa, czołowego badacza ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie. W analizach wykorzystano połączenie gromadzenia danych EEG i samoopisu, aby udowodnić pozytywny wpływ biegania na umysł na podstawie szeregu podstawowych wskaźników poznawczych oraz emocjonalnych, jak pewność siebie (średni wzrost o 14,4% bezpośrednio po wysiłku), energia (9,7%) i relaksacja (13,3%) na próbie 45 zawodowych i amatorskich sportowców.

Nasze wstępne badania ukazują głęboki wpływ na umysł nawet 20-minutowego biegu. Ćwiczenia odgrywają cenną rolę w utrzymaniu dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego, dlatego tak ważne jest, aby wszyscy mogli zrozumieć pozytywny związek między nimi. Wspólnie, chcemy doświadczyć podnoszącej na duchu mocy sportu w trudnych czasach i w oparciu o wiarygodne dane.

dr Brendon Stubbs

ASICS zaprasza osoby z całego świata, aby doświadczyły podnoszącej na duchu mocy sportu i stworzyły społeczność „poruszonych” umysłów. Marka rzuca wyzwanie biegaczom, którzy dzięki platformie „Mind Uplifter” mogą zbadać swoje samopoczucie psychiczne przed i po treningu, a następnie udostępnić wyniki w mediach społecznościowych za pomocą #UpliftingMinds, co pozwoli zbierać fundusze na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym. Pierwszym wydarzeniem promującym kampanię Upflifting Minds, będzie bieg London 10K, zaplanowany na 25 lipca br.

Jak wziąć udział w badaniu?

  1. Uchwyć swój Mind Uplift na stronie Asics.com/uplift
  2. Zeskanuj swoją twarz, aby odczytać swój stan emocjonalny
  3. Odpowiedz na pytania dotyczące oceny funkcjonowania mózgu
  4. Wykonaj przynajmniej 20 minut ćwiczeń, aby wzmocnić swój umysł
  5. Powtórzy kroki 2 i 3
  6. Otrzymaj swoje wyniki Mind Uplift i podziel się nimi w mediach społecznościowych dzięki #UpliftingMinds
  7. Sprawdź, jak Twoje wyniki wpływają na interaktywną mapę ruchu (od 1 lipca br.)

Źródło: Asics

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF