...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Audioriver Park Edition zakończony!

festiwal Audioriver

Za nami Audioriver Park Edition – święto muzyki elektronicznej, które powróciło do Płocka w zmienionej formule. Tym razem festiwalowicze zatańczyli nie na plaży, a w miejskim parku, gdzie odbyły się koncerty m.in. takich gwiazd, jak Joris Voorn, Mind Against czy Ben Böhmer. Ważną częścią wydarzenia były także panele dyskusyjne poświęcone kondycji branży muzycznej oraz nowej rzeczywistości w świecie kultury.

Tegoroczna edycja Audioriver odbyła się w płockim parku, który na dwa dni zamienił się w magiczną przestrzeń wypełnioną elektronicznymi dźwiękami, pięknymi dekoracjami, instalacjami wykonanymi z drewna i kolorowymi festiwalowiczami. Podczas weekendu zaprezentowało się 11 artystów – polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki elektronicznej. Największe emocje wzbudził m.in. sobotni live Bena Böhmera, którego melodyjne brzmienia świetnie współgrały z zachodem słońca, a także sety kończące poszczególne dni w parku – mowa tu o żywiołowym występie Jorisa Voorna oraz emocjonalnym zwieńczeniu niedzielnego wieczoru w wykonaniu Mind Against.

Piotr Orlicz RabiegaJesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy spotkać się z naszą publicznością po tak długiej przerwie. Pomimo dwóch lat rozłąki, nasi fani znów stworzyli niesamowity klimat festiwalu, a zaproszeni artyści zadbali zarówno o te emocjonalne, jak i taneczne momenty w parku. Cieszy nas również liczna frekwencja w strefie debat, gdzie odbywały się intensywne dyskusje na temat problemów i obecnej sytuacji w świecie kultury i branży muzycznej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami weekend w Parku! Audioriver to Wy.

Piotr Orlicz-Rabiega, organizator festiwalu Audioriver

Poza sceną muzyczną, na festiwalowiczów czekała wspomniana strefa debat, gdzie odbyło się sześć paneli dyskusyjnych z udziałem reprezentantów branży muzycznej i świata kultury – artystów, promotorów, dziennikarzy, właścicieli klubów oraz przedstawicieli festiwali muzycznych. Dużym zainteresowaniem w sobotę cieszył się panel „Czy festiwale muzyczne mogą zmienić świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze”, w którym wzięli udział: – eko-ambasadorka Audioriver, propagatorka nurtu zero waste, autorka książki „Bez resztek”, prowadząca programu „Jagny Niedzielskiej kuchni bez resztek” oraz współprowadząca „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia+ ; Magda Dubrawska – założycielka Sold Out Agency, odpowiedzialnej za koncerty m.in. takich artystów, jak Mata, Bedoes czy Jan-Rapowanie; oraz Agim Dżeljilji – producent muzyczny, kompozytor i instrumentalista, znany m.in. z takich projektów, jak Őszibarack, NERVY, AGIM czy Męskie Granie Orkiestra. Uczestnicy dyskusji rozmawiali m.in. o istocie edukacyjnej roli festiwali – wspominając m.in. społeczne akcje Audioriver: Audioriver Goes Green oraz Audiohome: #jesteśwdomu.

W niedzielę natomiast najwięcej emocji wzbudził panel pt. “Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać” z udziałem: Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka, Macieja Nowickiego – Prezesa Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Małgorzaty Płysy – dyrektorki wykonawczej i kuratorki festiwalu Unsound oraz Arkadiusza Hronowskiego – twórcy Soundrive Festival, klubów B90 i Spatif oraz Ulicy Elektryków. Podczas tego panelu zostały poruszone liczne tematy związane z trudną sytuacją w branży kulturalnej oraz problemów, które dotykają nie tylko organizatorów wydarzeń, ale również tysięcy przedstawicieli branży zaangażowanych w różne projekty artystyczne.

Audioriver Park Edition odbył się w dniach 24-25 lipca w Płocku. Wystąpili na nim:

 • Ben Böhmer (live),
 • Brina Knauss,
 • Catz 'N Dogz,
 • Deaf Can Dance,
 • Echonomist,
 • Foxall,
 • Joris Voorn,
 • Leon b2b Glasse,
 • Mind Against,
 • Seb & Rodrigezz,
 • Trikk.

W strefie debat poruszono poniższe tematy z udziałem:

 • „Pandemiczne życie artysty” – Goście: Baasch, Leon (Audioriver), Seb (Projekt Pralnia, Affekt)
 • „ Czy festiwale muzyczne mogą zmieniać świat? O roli dialogu i edukacji w kulturze.” – Goście: Jagna Niedzielska, Magda Dubrawska (Sold Out Agency), Agim Dżeljilji
 • „Przyszłość sceny klubowej i festiwalowej” – Goście: Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival, FOMO Klub), Łukasz Zieliński (Wisłoujście, Sfinks700), Mariusz Zych (Projekt Lab)
 • „15. lat Audioriver – Q&A z organizatorami” – Goście: Piotr Orlicz-Rabiega, Leon
 • „Czy festiwale muzyczne mają szansę przetrwać?” – Goście: Andrzej Nowakowski (Prezydent Miasta Płocka), Maciej Nowicki (Prezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), Arkadiusz Hronowski (Ulica Elektryków, B90, Soundrive Festival), Małgorzata Płysa (Unsound)
 • „Branża muzyczna w nowej rzeczywistości” – Goście: Igor Fleiszer (SnowFest, CARBON Silesia Festival), Anna Pruszyńska (Co Jest Grane 24 Festival, Białystok New Pop Festival, Olsztyn Green Festival, Warszawski Festiwal Konesera, Women’s Voices), Joanna Tomczak i Arkadiusz Śmiłowski (TAMA klub), Emil Hołubiczko (Prozak 2.0, Hype Park), Agim Dżeljilji

Źródło: Audioriver

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF