...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Bądź kreatywny w biznesie! Spotkanie networkingowe w łódzkim Idea Hub

lukasz_zbieranowsk

Pracodawcy coraz częściej oczekują od pracowników posiadania wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich.[1] Prace mechaniczne wykonywane przez człowieka zastępują maszyny. Według szacunków, na skutek automatyzacji w Polsce, za 20 lat ludzie przestaną wykonywać blisko jedną trzecią zawodów.[2] W kontekście zachodzących transformacji rynku pracy, to właśnie rozwijanie umiejętności komunikowania się i kreatywnego myślenia będzie szansą na zmniejszenie skali tego zjawiska.

Choć Polacy starają się podejmować działania rozwijające kreatywność[3], nie należy ona do tych umiejętności, których wysoki poziom łatwo jest utrzymać. Według badań, większa liczba godzin spędzanych przy pracy wcale nie wpływa na efektywność. Twórcze myślenie pobudza sprzyjająca atmosfera odpoczynku i relaksu.[4] Co robić, by przy nadmiarze obowiązków i informacji zachowywać twórcze myślenie i radość tworzenia? Jak uniknąć blokady inwencji twórczej spowodowanej monotonią? O tym będzie można porozmawiać z Łukaszem Zbieranowskim, współtwórcą łódzkiej firmy Fajne Chłopaki oraz właścicielem introligatorni Nieladaco, już 25 stycznia o godz. 19:00 w Idea Hub w Manufakturze.

Łódź, plasując się w czołówce najbardziej kreatywnych miast w Polsce[5], kojarzona jest jako raj dla przedsiębiorców myślących nietuzinkowo. To z tego miasta wywodzą się m.in. takie firmy jak: Delia, Hexeline, Monnari, SUPERHOT czy Listonic. Miasto pełne jest inicjatyw wspierających rozwijanie kreatywności i kompetencji przedsiębiorców. Jedną z nich jest zbliżające się spotkanie networkingowe w łódzkim Idea Hub, podczas którego Łukasz Zbieranowski opowie o tym, czym jest dieta niskoinformacyjna oraz jak dbać o kreatywność prowadząc własny biznes. Podczas wydarzenia, goście będą mogli posłuchać o tym, jak nieco odmienne myślenie pozwala, nawet małym nakładem finansowym, pokonać konkurencję. Dowiedzą się także jak zarządzać bodźcami, by nie tracić energii na zbędne informacje oraz jak przygotować oryginalną identyfikację wizualną, by nowo otwierające się firmy miały szansę wypromowania się w różnych kanałach promocyjnych.

Zapisu na wydarzenie można dokonać pod linkiem https://293055-78.evenea.pl/ lub drogą mailową – drewnowska@ihub.pl. Udział w nim jest bezpłatny, ale lość miejsc ograniczona.

Łukasz Zbieranowski to współzałożyciel firmy Fajne Chłopaki, która specjalizuje się w projektach graficznych, reklamie, webdesignie oraz social media. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, między innymi przez amerykańskie czasopismo HOW, jako jedna z 10 najlepiej rokujących pracowni graficznych świata. W Polsce zdobyła m.in. Srebro w KTR. Fajne Chłopaki współpracują  z Wydawnictwem Czarnym, Państwowym Instytutem Wydawniczym, Łódź Film Commission, Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Muzeum Emigracji w Gdyni, Instytutem Adama Mickiewicza i innymi. Co roku zostają doceniani przez „Politykę” jako projektanci okładek książek.

Wśród projektów firmy pojawiają się grafiki użytkowe, m.in. okładki książek oraz zeszytów, plakaty czy logotypy. Okładki zeszytów zachęcają do wyjścia poza ramy współczesnego wirtualnego świata. „Przestań wreszcie klikać” – głosi jedna z okładek zeszytów zaprojektowanych przez Fajne Chłopaki, a wydanych w introligatorni Nieladaco – drugiej inicjatywie Łukasza Zbieranowskiego.

Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której można bezpłatnie popracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie z kontrahentem. Regularnie odbywają się w niej również warsztaty dotyczące szeroko pojętej przedsiębiorczości.

 

 

[1] http://www.bk.us.edu.pl/sites/bk.us.edu.pl/files/imce/badania/Oczekiwania_pracodawców_2016.pdf
[2] Raport Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową „Wpływ robotyzacji na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw”, 2015
[3] http://jmf.wzr.pl/pim/2013_4_2_24.pdf
[4] https://www.hbrp.pl/b/czy-10-minut-medytacji-dziennie-moze-poprawic-twoja-kreatywnosc/PMFxGFyOW
[5] http://www.kreatywna.lodz.pl/data/dataPublicator/autor_patrycja_pozycka_red_zbigniew_przy.pdf

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF