Bezpłatne warsztaty programowania

Warsztaty Django Carrots to ponad dwa dni nauki programowania, kierowane do początkujących i średnio zaawansowanych programistek i programistów. W ramach warsztatów zaplanowano 14 godzin nauki programowania w języku Python, rozmowy dotyczące społeczności programistów Pythona i branży IT oraz konkursy z nagrodami.

Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, które kochają nowe technologie. W dniach 9-11 maja, w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja „Django Carrots”, czyli warsztatów programowania Django, będącego frameworkiem języka programowania Python.

Warsztaty Django Carrots to ponad dwa dni nauki programowania, kierowane do początkujących i średnio zaawansowanych programistek i programistów. W ramach warsztatów zaplanowano 14 godzin nauki programowania w języku Python, rozmowy dotyczące społeczności programistów Pythona i branży IT oraz konkursy z nagrodami. Warsztaty udowodnią uczestnikom, że programowania w języku docenianym przez pracowników Google’a, NASA i Facebook, każdy może się nauczyć – wystarczą dobre chęci i czas. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny na http://geekgirlscarrots.pl/warsztaty/czwarta-edycja-warsztatow-django-carrots/ . Zgłoszenia przyjmowane są do 29 kwietnia.

 Django Geek Girl Carrots

Geek Girls Carrots, skupia m.in. programistki, graficzki, startuperki, studentki kierunków technologicznych oraz kobiety związane z sektorem ITC (information and communications technology). Jednym z kluczowych działań Geek Girls Carrots jest organizacja warsztatów z różnorodnych umiejętności technologicznych, takich jak programowanie, tworzenie stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Karotki regularnie spotykają siętakże w celu wymiany doświadczeńw 14 miastach Polski, najbliższe spotkanie w Warszawie 28 kwietnia w Czarnym Rynku przy ul. Solec 18 o godz. 19:00 (https://www.facebook.com/events/597265263692645/)

Prelegentkami tego spotkania będą  Julia Krysztofiak-Szopa i Emi Maj – dwie inspirujące kobiety. Julia przybliży perspektywę startupów w Dolinie Krzemowej oraz przedstawi projekty nad którymi obecnie pracuje. Emi opowie o afrykańskiej przygodzie (WebMuses), poznawaniu developerów, rozwoju technologii, afrykańskim UXie oraz inspirujących kobietach z Kenii, Ugandy, Rwandzie i Tanzanii.

 

O prelegentkach:

Julia Krysztofiak-Szopa jest orędowniczką dobrze dobranych biustonoszy Od 5 lat tworzy społecznośći bloga Balkonetka. Od półroku prowadzi własny startup i e-commerce Wellfitting w Kaliforni. Zanim zaczęła budować własny biznes, pomagała startupom z całego świata stawiać pierwsze kroki w Krzemowej Dolinie przygotowując program Blackbox Connect.

Emi Maj – designerka z artystyczną przeszłością i zamiłowaniem do technologii. Jako aktywistka WebMuses organizuje Rails Girl Krakow, Amusing Workshops i wiele innych eventów, które zachęcają kobiety do pracy w IT. Ostatnią wielką przygodą życia była AfricaHackTrip, gdzie poznawała świat technologiczny krajów Afryki Wschodniej. Pracowała dla klientów z różnych części świata jako UX designer Applicake i Base, obecnie współtworzy włosko-polski software house MONK. Z zamiłowaniem projektuje aplikacje webowe i mobilne oraz poszukuje różnic w interfejsach różnych kultur i krajów. Ceni projektowanie minimalistyczne, które szybko prowadzi do wybranego celu. Ponadto nieustannie zakochana w krakowskim Kazimierzu, którym będzie tematem kolejnego projektu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF