...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Chińska odpowiedź na Metaverse

china metaverse

Cały świat od kilku miesięcy żyje pomysłem Marka Zuckerberga pod tytułem Metaverse. Chińczycy nie zostawiają Amerykańskiego projektu bez odpowiedzi.

Baidu, czyli wschodni odpowiednik naszego Google przedstawił swoją wersję wirtualnego świata. Mimo widocznych różnic w stosunku do amerykańskiego odpowiednika można dostrzec drzemiący w projekcie potencjał.
Xi Rang, bo tak nazywa się platforma Baidu, mimo że odbiega od Meta pod względem grafiki oraz płynności działania ma pewne istotne zalety. Przede wszystkim ma być dostępny zarówno przy wykorzystaniu gogli vr, jak i zwykłego komputera lub smartphona. A największym atutem może okazać się obiecywana skala świata. Według informacji producenta w wirtualnej sali konferencyjnej zmieścić się ma aż 100 tysięcy widzów. Dzięki tak pojemnym serwerom wiele imprez z całego świata można by przenieść do tego wirtualnego.
Na razie platforma jest we wczesnej wersji rozwoju, a użytkownikom nie dano za wiele narzędzi do spędzania czasu. Twórcy zamiast gier postawili na możliwość odwiedzenia tradycyjnych punktów kultury. Mimo to zapowiadają dodawanie nowych funkcjonalności oraz aktywności w najbliższym czasie.
Czyżby miała to być zapowiedź postępowego wyścigu pomiędzy dwoma potęgami?

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF