Co czeka graczy w Horizon Forbidden West

Druga odsłona serii zadebiutuje 18 lutego 2022 roku i będzie dostępna wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

W Horizon Forbidden West, którego akcja rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z Horizon Zero Dawn, Aloy wyruszyła na Zachód, aby zbadać tajemniczą i śmiertelną zarazę. Wraz ze starymi przyjaciółmi i nowymi kompanami musi przemierzyć niezbadaną krainę, aby znaleźć odpowiedzi, których potrzebuje, by ocalić życie na Ziemi.

Twórcy poprawili niektóre aspekty poruszania się głównej bohaterki, a także poprawili mechanikę.

Aloy może swobodnie wspinać się po ogromnych odcinkach skalistego terenu. Punkty zaczepienia można znaleźć w całym środowisku, co pozwala na zwinne poruszanie się w pionie. Pływanie pod wodą otworzyło zupełnie nowy aspekt eksploracji, a szybowanie z Shieldwing zapewnia najlepszy widok na piękny świat Horizon Forbidden West – nie wspominając o szybkim zejściu z dużych wysokości. – mówi David McMullen z Guerrilla

Podczas gdy eksploracja i przemierzanie całego świata brzmi idyllicznie. Zakazany Zachód jest również pełen niebezpieczeństw, z wieloma nieznanymi wrogami i listą nowych maszyn, z którymi Aloy musi się uporać. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej broni, amunicji i umiejętności, gdy natkniesz się na bazę wroga lub wściekły Tremortusk…

Podobnie jak w przypadku poruszania się, równie ważne było rozwinięcie schematów i sposobu walki w stosunku do Horizon Zero Dawn. Powstały one na zasadach wolności i wyboru gracza w otwartym świecie. Dzięki nowej mechanice walki, typom wrogów i odmianom broni, gracze mogą łatwo ocenić niebezpieczną sytuację i wybrać sposób wejścia w scenariusz walki, a następnie aktywnie przełączać się między taktykami walki.

Materiał zainteresuje każdą osobę, przygotowującą się na nowe przygody Aloy oraz fanów świata Horizon.

Źródło: PlayStation.Blog

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF