...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Co łączy fokę z marketingiem? Trwają zapisy na wiosenny webinar Karmimy Wiedzą

Event

Czołowe postacie polskiego marketingu i solidna porcja specjalistycznej wiedzy, a to wszystko w celu zwrócenia uwagi na konieczność ochrony populacji polskich fok – tak właśnie wyglądać będzie pierwszy webinar zorganizowany przez inicjatywę Karmimy Wiedzą, której misją jest połączenie potęgi marketingu z ideą niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Wydarzenie odbędzie się już 10 kwietnia i zgromadzi przed monitorami setkę zarejestrowanych wcześniej szczęśliwców.

Projekt Karmimy Wiedzą zrodził się z miłości do marketingu i niesienia pomocy, a za jego stworzeniem stoją branżowi specjaliści, Oscar Rak i Dominika Drobiazg, dla których los potrzebujących zwierząt jest równie ważny, co najgorętsze nowinki ze świata mediów społecznościowych. Głównym założeniem organizatorów wydarzenia jest nie tylko integracja środowiska marketerów i miłośników zwierząt, ale przede wszystkim popularyzacja idei empatycznej troski i wspólnej walki o poprawę jakości życia naszych braci mniejszych.

Akcja ma wymiar ogólnopolski: dotychczas odbyły się spotkania w Krakowie i Katowicach, podczas których eksperci z dziedziny komunikacji, promocji, behawiorystyki i zoologii dzielili się swoją specjalistyczną wiedzą z licznie przybyłymi uczestnikami. Co najważniejsze, każdemu wydarzeniu zawsze towarzyszy zbiórka pieniędzy, które zasilają konto jednej z lokalnych fundacji działających na rzecz potrzebujących zwierząt.

– Nasza inicjatywa to zdecydowanie coś więcej, niż jednorazowy udział w branżowym evencie czy dobroczynnej zbiórce. Tutaj nadrzędnym celem jest zaszczepienie w uczestnikach idei niesienia pomocy zwierzętom i popularyzowania społecznej odpowiedzialności biznesu, a także pokazania jego nieocenionej roli w inspirowaniu innych do działania. Choć jesteśmy pierwszym tego typu projektem w Polsce, to za każdym razem spotykamy się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony specjalistów z branży, jak i uczestników naszych spotkań – to tylko motywuje nas do działania i utwierdza w przekonaniu, że robimy coś naprawdę wartościowego – podsumowuje Oskar Rak, jeden z organizatorów akcji.

Foki przejmują Internet, czyli CSR w wersji 3.0

Kwietniowa odsłona wydarzenia będzie wyjątkowa zarówno pod kątem formy spotkania, jak i zaproszonych do współpracy ekspertów. Tym razem Organizatorzy Karmimy Wiedzą przenieśli swoje działania do sieci i zaplanowali trzygodzinny webinar, podczas którego Janina Bąk – Komendant Komedii w Janina Daily – pomoże uczestnikom zgłębić tajemnice statystyki, a Łukasz Głombicki – twórca agencji LifeTube – opowie o przyszłości digital marketingu. Jak zwykle nie zabraknie również specjalistycznych porad behawiorysty: tym razem w roli eksperta wystąpi Mieszko Eichelberger (Kocie porady behawioralne), który wyjaśni, z czym związane są problemy behawioralne u kocich podopiecznych oraz co zrobić, aby ich uniknąć.

W tym miesiącu Karmimy Wiedzą wspiera fokarium w Helu oraz organizację WWF, zajmującą m.in. ochroną polskiej foki szarej. Organizatorzy pragną zwrócić oczy uczestników w stronę płetwiastych milusińskich i uświadomić im, że aż 70% tego gatunku wyginęło na skutek polowań, zanieczyszczenia środowiska i intensywnego rozwoju turystyki. Co najważniejsze, całkowity zysk z wydarzenia przyczyni się do wsparcia działań na rzecz bezpiecznego powrotu foki szarej na polskie wybrzeże.

– Zauważyliśmy, że charytatywne akcje na rzecz zwierząt skupiają się głównie na domowych czworonogach w potrzebie. Choć oczywiście intensywnie angażujemy się w pomoc zwierzętom domowym i mamy na ich punkcie prawdziwego bzika, postanowiliśmy tym razem zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy tych mniej popularnych gatunków, które również wymagają naszego wsparcia. Ufamy, że dzięki foczemu webinarowi uda nam się choć w niewielkim stopniu wpłynąć na wzrost świadomości związanej z ogromnym zagrożeniem populacji fok w naszym kraju – tłumaczy Dominika Drobiazg, współorganizatorka i koordynatorka akcji.

Aby wziąć udział w webinarze i pozwolić nakarmić się wiedzą w domowym zaciszu, wystarczy tylko wpłacić dobrowolną kwotę na rzecz foczych przyjaciół i zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia. Chętnych nie brakuje, a ilość miejsc jest ograniczona – szansę na otrzymanie linku do webinaru ma tylko 100 pierwszych osób!

Webinar odbędzie się 10 kwietnia o godz.19, a link do zbiórki pieniężnej oraz rejestracji znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia. Warto obserwować profile społecznościowe projektu na Facebooku oraz Instagramie, by być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami z cyklu i wszystkimi najważniejszymi informacjami.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF