...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Czy ranking polis mieszkaniowych jest pomocny?

ranking polis ubezpieczeniowych

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia domu czy mieszkania bywa kłopotliwy, szczególnie dla tych osób, które po raz pierwszy mają z nim do czynienia. Na rynku działa wiele różnych firm ubezpieczeniowych, których oferty mogą znacznie się między sobą różnić. Skąd wiadomo, którą wybrać i na jaką polisę się zdecydować? Sprawdź, dlaczego warto opierać się w tym przypadku na rankingu.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania? Zwróć uwagę na szczegóły!

Wbrew temu, co uważają niektórzy – nie ma idealnej i uniwersalnej polisy mieszkaniowej, która sprawdziłaby się w każdym przypadku. Na jej wybór mają wpływ indywidualne preferencje i potrzeby właścicieli mieszkania czy domu, ale także wiele różnych czynników. Wśród najważniejszych wymienia się przede wszystkim takie kwestie, jak:

  • charakter obiektu – dom wolnostojący czy mieszkanie w bloku,
  • lokalizacja budynku – miasto czy tereny wiejskie,
  • możliwe zagrożenia – naturalne i inne,
  • wyposażenie domu lub mieszkania oraz jego wartość.

Należy zauważyć, że ubezpieczenie dla domu jednorodzinnego przewiduje zupełnie inne zagrożenia niż w przypadku lokali znajdujących się w bloku czy kamienicy. To wiąże się między innymi z samą lokalizacją. Budownictwo wielorodzinne jest charakterystyczne głównie dla terenów miejskich, gdzie ryzyko powodzi czy uderzenia pioruna jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku domów znajdujących się na obrzeżach aglomeracyjnych zlokalizowanych np. w pobliżu rzeki czy innego zbiornika wodnego.

Na wybór polisy ubezpieczeniowej ma wpływ także charakter wyposażenia mieszkania czy domu. Jeżeli nie ma w nim kosztowności, to nie ma sensu decydować się na najwyższą sumę ubezpieczenia. Natomiast, jeżeli wyposażyłeś swoje mieszkanie w nowoczesny sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD czy przechowujesz cenną biżuterię – wówczas podstawowy wariant ubezpieczenia może nie pokryć nawet części z ewentualnych strat.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu polis mieszkaniowych?

Faktu, że zakup ubezpieczenia nieruchomości jest ważny nie da się podważyć. Jak mówi bowiem stare przysłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. Jednak, jak spośród tak ogromnej oferty wybrać tę opcję, która będzie najlepsza? W tym przypadku warto zdać się na rozwiązanie, jakim jest ranking ubezpieczeń mieszkaniowych i domu na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking.

Zestawienie przygotowywane jest przez specjalistów, którzy poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe porównują pod względem tego, co oferują one swoim klientów. Dotyczy to jednak nie tylko samych warunków finansowych, ale tego, jaką ochronę przewiduje konkretna polisa. Niebezpiecznych sytuacji jest naprawdę wiele. Do samych zdarzeń losowych zalicza się między innymi:

  • pożar,
  • zalanie,
  • upadek na nieruchomość samolotu,
  • wypadek z udziałem pojazdów mechanicznych.

Co więcej, część z ubezpieczeń przewiduje nie tylko ochronę murów, czy elementów stałych budynku, ale także ruchomości domowych. Decydując się na polisę może więc zyskać zabezpieczenie przed kradzieżą mebli, sprzętu elektronicznego, biżuterii, a nawet zwierząt domowych.

Ranking polis mieszkaniowych – to się naprawdę opłaca!

Zestawienie różnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość ich porównania pod względem ceny, ale także zawartości. Korzystając ze specjalnych rankingów można więc w łatwy sposób uzyskać odpowiedź na pytanie, która firma proponuje najlepszą polisę w najatrakcyjniejszej cenie. Dzięki temu ma się pewność, że nie przepłaci się za dokładnie taką samą ofertę, jak u konkurencji.

Ranking warto analizować pod kątem indywidualnych potrzeb. Należy uwzględnić przy tym nie tylko podstawową ofertę – ta może być niewystarczająca. Warto sprawdzić także możliwość wykupienia dodatkowych wariantów ochrony, które różne towarzystwa ubezpieczeniowe wyceniają inaczej.

Zdecydowałeś się na zakup nowego domu lub mieszkania? Pamiętaj, że jedną z pierwszych kwestii, o których powinieneś pomyśleć jest polisa ubezpieczeniowa. Nie decyduj się jednak na przypadkowe towarzystwo ubezpieczeniowe i pierwszą ofertę, na którą trafisz. Sprawdź ranking ubezpieczeń na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl i postaw na to, które spełni Twoje wszystkie oczekiwania.


Źródło: ubezpieczeniemieszkania.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF