Debata: „Budujmy silne polskie marki”
Czy współpraca administracji, biznesu i nauki w Polsce jest możliwa? Jakie kroki należy podjąć, aby zaczęła ona prężnie działać? Co trzeba zrobić aby polska marka była silna i rozpoznawalna na świecie? Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zapisem trzech debat pod wspólnym tytułem: „Budujmy silne polskie marki”. Zakres tematyczny paneli dyskusyjnych to kolejno: administracja, biznes i nauka oraz ich rola w budowaniu silnego wizerunku Polski.
Silna marka Polski oraz jej wysoka reputacja na świecie są warunkiem sukcesów ekonomicznych kraju. Rozpoznawalna marka to wzrost eksportu, inwestycji, turystyki i nauki.Silne ekonomicznie kraje to te, które posiadają charakterystyczne i rozpoznawalne marki: Niemcy to solidność, Japonia równa się niezawodność, Dania i Włochy – design, Brazylia to kawa i futbol, a Francja – moda i sztuka. Wiemy o tym, nie z kampanii promocyjnych tworzonych przez te kraje, a dzięki produktom, z którymi każdy z nas styka się na co dzień.
Celem debaty było zaprezentowanie Programu „Marki dla Polski” – autorskiego projektu stworzonego przez platformę Brief for Poland, opartego na sprawdzonej w innych krajach koncepcji budowania wizerunku Polski za pomocą polskich marek. Podczas debaty odbyły się również 3 panele dyskusyjne z przedstawicielami administracji, biznesu i nauki:
::
Administracja i jej rola w budowaniu silnego wizerunku Polski
::
Biznes i jego rola w budowaniu silnego wizerunku Polski
::
Nauka i jej rola w budowaniu silnego wizerunku Polski
::
Definicje:
Brief for Poland (B4P) – platforma marketingu miejsc, od 12 lat propagująca ideę Trójkąta Efektywności Briefu, tworząca unikalną w skali kraju płaszczyznę współpracy administracji publicznej, uczelni i biznesu na rzecz budowania silnych polskich marek oraz całej Polski. Misją Brief for Poland jest wszechstronne wspieranie rozwoju polskich marek, co powoduje poprawienie stanu gospodarki, poprzez wzrost eksportu, napływ inwestorów i ich inwestycje w rozwój infrastruktury, kultury, sportu, rosnącą liczbę turystów – a w rezultacie także poprawę jakości życia Polaków. Wierzymy, że pozytywny wizerunek polskich marek to silna marka Polski.
Trójkąt Efektywności Briefu to system współpracy integrujący administrację publiczną, uczelnie i biznes. Celem integracji jest tworzenie marek, które są podstawowym warunkiem skutecznej komunikacji regionów i całego kraju.
Mapa Polskich Marek to kompilacja 16 map poszczególnych regionów, na której umiejscowimy marki komercyjne, kulturalne, turystyczne, sportowe, naukowe i inne. To właśnie marki regionalne najskuteczniej budują pozytywny wizerunek regionów i Państw.
::