...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Discovery Networks stawia na treści ważne dla polskiego rynku

TLC wyemituje pierwszą w Polsce serię dokumentalną o zapłodnieniu metodą in vitro – „In vitro. Czekając na dziecko”. ID zaprezentuje premierową serię z udziałem Dominiki Ostałowskiej “Stalking – zła miłość”. Bear Grylls wraca na Discovery Channel. Stacja pokaże również nakręcony w Polsce odcinek programu “Fani czterech kółek”.

Warszawa, 26 września 2013 odbyła się oficjalna prezentacja programowej oferty Discovery Networks w Polsce. Gościem specjalnym był Bear Grylls. W czasie prezentacji jesiennej ramówki firma Discovery Networks przedstawiła kluczowe osiągnięcia w Polsce w 2013 roku oraz plany programowe na najbliższe miesiące. W mijającym roku firma skupiła się na poszerzeniu portfolio kanałów w jakości HD, wprowadziła ofertę Discovery on Demand oraz przekształciła kanał Discovery World w Discovery Turbo Xtra. W planach Discovery Networks jest odświeżenie wizerunku kanału TLC, premiery nowych, fascynujących lokalnych produkcji oraz współpraca z międzynarodowymi i polskimi gwiazdami.

„In vitro. Czekając na dziecko” to pierwsza w historii seria dokumentalna wyprodukowana w Polsce poświęcona leczeniu metodą in-vitro. Na antenie TLC zostanie pokazana już jesienią. Pozostałe premiery przygotowane przez Discovery Networks to: lokalizowana produkcja „Stalking – zła miłość”, którą na antenie ID poprowadzi Dominika Ostałowska, nowy sezon „Fanów czterech kółek”, w którym znajdzie się odcinek nakręcony w Warszawie, a także dwie produkcje z udziałem najbardziej znanego łowcy przygód i specjalisty od survivalu: „Bear Grylls – ucieczka z piekła” oraz „Przetrwać z Bearem Gryllsem”.

Konkurencja na polskim rynku telewizyjnym jest niezwykle silna, a publiczność bardzo wymagająca – uważa Olgierd Dobrzyński, country manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA. Dlatego, aby sprostać oczekiwaniom naszych widzów, inwestujemy w technologię oraz atrakcyjne treści programowe. W 2013 roku wprowadziliśmy Discovery Channel w wersji HD, wkrótce potem w formacie tym dostępne było również TLC. Naszym celem jest zapewnienie odbiorcom wszystkich naszych kanałów w najwyższej jakości. Ponadto w tym roku przedstawiliśmy ofertę Discovery on Demand, która dostępna jest nie tylko dla naszych partnerów dystrybucyjnych w Polsce, ale w całej Europie Środkowej. Naszym głównym celem jest nieustanne inwestowanie w nowe produkcje. Discovery to największy producent treści dokumentalnych na świecie i w 2013 r. planujemy przeznaczyć 1,5 mld dolarów na nowe programy. Te inwestycje przekładają się na doskonałe wyniki oglądalności naszych stacji. W minionym lecie odnotowaliśmy rekordowe wyniki w historii naszych kanałów w Polsce – powiedział Olgierd Dobrzyński.

Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli , Discovery Networks, president and managing director CEE, Middle East and Afrika. Nominowana do nagrody „Człowieka mediów Brief 2013”

Tej jesieni na TLC…

„In vitro. Czekając na dziecko” to sześcioodcinkowy program, którego premiera odbędzie się już 15 października, o godz. 22.30. To pierwsza seria dokumentalna poświęcona w całości tematowi zapłodnienia in vitro, która została wyprodukowana w Polsce. Widzowie będą świadkami dramatycznych zmagań sześciu par, znajdujących się w różnych fazach leczenia niepłodności. Poznamy motywacje bohaterów, dowiemy się, z jakimi trudnościami i emocjami wiązały się ich poprzednie próby zajścia w ciążę. Będziemy im towarzyszyli w długim i wyczerpującym procesie, jakim jest zapłodnienie in vitro. W tym czasie pary będą musiały podjąć niezwykle trudne decyzje, a szczęśliwy finał nie będzie pewny. Bardzo ważnymi postaciami są także lekarze. Ich rolą będzie nie tylko pomoc bohaterom programu, będą również przewodnikami widzów po tajemnicach i kontrowersjach związanych z zapłodnieniem in vitro.

Zdjęcia do programu„In vitro. Czekając na dziecko” powstały w klinice nOvum – specjalizującej się w leczeniu niepłodności. W programie usłyszymy też głos ikony polskiego dokumentu, czyli Krystyny Czubówny. „In vitro. Czekając na dziecko” zostało wyprodukowane przez Endemol dla Discovery Networks.

Nowa szata graficzna oraz pozycjonowanie kanału TLC

Zgodnie z hasłem “Życie. To warto zobaczyć”, 15 października TLC zyska nowy wizerunek. Odświeżone logo razem z nową oprawą graficzną kanału sprawią, że stacja stanie się żywsza i jaśniejsza. Wygląd kanału będzie nowoczesny i bardziej lśniący. Elementy wizualne zostały wykonane w środowisku 3D i zaprojektowane w taki sposób, aby logo pozostawało w ruchu, stając się oknem, przez które będzie można oglądać świat programów TLC.

Uważnie wybraliśmy paletę kolorów, które nadadzą TLC żywy, ciepły i przyjazny charakter. Barwy będą reprezentować kluczowe wartości stacji, takie jak pewność siebie, odwagę i wyjątkowość – powiedział Richard Pembroke, head of channels Central Europe, Discovery Networks CEEMEA.

Globalnemu odświeżeniu TLC towarzyszyć będzie nowa oferta programowa stacji. Ramówka zostanie wypełniona takimi seriami jak: „Salon ostatniej szansy” z udziałem Hanny Knopińskiej-Grzenkowicz, „Masterchef Australia 3”, „Honey Boo Boo”, „Owładnięci obsesją”, „Zbuntowani Amisze 2”, „Skarby ze strychu”, „Stawiam na dziecko!” oraz „Nieudane operacje plastyczne”.

Bear Grylls z przedstawicielami Discovery

Bear Grylls wraca na Discovery Channel

Na jesieni Discovery Channel, najpopularniejszy kanał dokumentalny w Polsce, pokaże zupełnie nowe oblicze serii Survival. Na antenę wraca bowiem słynny podróżnik i łowca przygód Bear Grylls, który wystąpi w dwóch produkcjach. Nowy program „Bear Grylls – ucieczka z piekła” zadebiutuje na antenie Discovery Channel 3 października o godz. 22. Mistrz sztuki przetrwania odsłoni przed nami kulisy zaskakujących i niebezpiecznych sytuacji, w których znaleźli się zwykli ludzie, którzy w ekstremalnych warunkach musieli walczyć o życie.Natomiast w “Przetrwać z Bearem Gryllsem”, podróżnik zostanie przewodnikiem 10 dwuosobowych zespołów przemierzających najbardziej nieprzyjazne rejony Nowej Zelandii. Nagrodą będzie pół miliona dolarów. To nie koniec serii survivalu na antenie stacji – w październiku i listopadzie polskich widzów czekają jeszcze premiery programów „Ed Stafford poza cywilizacją” oraz „Ekstremalny off road”.

Na jesieni na antenę Discovery Channel wrócą również “Fani czterech kółek”. Nowa seria powinna jeszcze bardziej przypaść do gustu polskim fanom motoryzacji, gdyż jeden z odcinków programu został nakręcony w Warszawie. Premiera nowego sezonu nastąpi 18 października.

Osiągnięcia Discovery Networks w 2013

Rok 2013 był bardzo dobrym okresem dla Discovery Networks w Polsce. Discovery Channel pozostaje liderem wśród kanałów dokumentalnych z ponad 30 proc. wzrostem oglądalności licząc rok do roku. TLC jest nadal najpopularniejszym międzynarodowym programem lifestylowym, natomiast ID przewodzi kategorii „mystery & suspense”. W tym roku Discovery Channel oraz TLC zostały zaprezentowane polskim widzom w jakości HD. Natomiast 17 września kanał Discovery World przekształcił się w kanał Discovery Turbo Xtra. Jego oferta skierowana jest do młodych polskich mężczyzn. Tydzień po debiucie oglądalność kanału wzrosła o 55 proc. w porównaniu z 4 ostatnimi tygodniami Discovery World.

W połowie roku uruchomiona została usługa Discovery on Demand, w której polscy widzowie mają dostęp obecnie do 150 programów Discovery Networks, a w ramach pakietu iplaNetTV można oglądać linearną transmisję Discovery Channel w Internecie.

 

O DISCOVERY NETWORKS CEEMEA

Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (CEEMEA) jest częścią Discovery Communications, największego nadawcy programów dokumentalnych na świecie (NASDAQ: DISCA,DISCB, DISCK). Discovery Networks CEEMEA umożliwia ludziom badanie świata i zaspakajanie ciekawości za pośrednictwem 11 kanałów, m.in. Discovery Channel HD, TLC HD, ID, Animal Planet HD, Discovery Science, Discovery Turbo Extra i Discovery Historia, a także poprzez wiodące produkty i usługi konsumenckie oraz edukacyjne. Discovery Networks CEEMEA nadaje w 19 językach, w 104 krajach na trzech kontynentach, docierając do 235 milionów skumulowanych widzów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF