...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto wybrać mieszkanie od dewelopera?

mieszkanie od dewelopera

Przed dylematem – nowe mieszkanie, czy z rynku wtórnego stoi każdy, kto planuje taką inwestycję. Nic dziwnego, jest bowiem wiele za i przeciw, jednej jak i drugiej opcji. Mieszkania z rynku wtórnego są może sprawdzone, ale nie zawsze wszystko widać od razu. To samo tyczy się ceny. Niekiedy tańsze okazują się właśnie mieszkania deweloperskie są opcją korzystniejszą finansowo. Zatem, czy warto kupić mieszkanie od dewelopera, czy z drugiej ręki?

Nowe inwestycje – jakie mają zalety?

Kupując nowy lokal otrzymujemy pełne pole do popisu co do aranżacji wnętrza. Możemy dobrać każdy, nawet najdrobniejszy element, który sprawi, że mieszkanie będzie idealnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Dla niektórych będzie to zaletą, dla innych wadą. Bo warto wspomnieć, że samodzielne dobieranie poszczególnych elementów jest trudne. Warto wówczas skorzystać z pomocy doświadczonego architekta wnętrz, który pomoże nam zdecydować, które elementy przydadzą nam się w mieszkaniu. Sprawi, że stanie się ono piękne i funkcjonalne. Jego praca polega również na badaniu potrzeb klienta, które później realizuje oczywiście po konsultacji. Warto wspomnieć również o samym rozmieszczeniu pomieszczeń, często otrzymujemy możliwość dowolnego doboru ustawieniu pokoi. Możemy zdecydować, czy zależy nam na większym salonie, czy może warto wydzielić miejsce na spiżarnię, jadalnię, czy garderobę. Wówczas potrzebne jest inne ustawienie ścian działowych. Taki zabieg możemy być również zrobiony już po zakupie, a jeszcze przed wykończeniem lokalu. Wystarczy, że zastosujemy łatwe w montażu ścianki z karton gipsu. Doświadczona ekipa budowlana z pewnością bez trudu poradzi sobie z tym zadaniem.

Mieszkanie od dewelopera wykończone „pod klucz”

Większość dużych firm deweloperskich ma swojej ofercie dodatkowy pakiet, który przewiduje wykończenie mieszkania. Jest to bardzo ciekawa propozycja, zważając na to, że deweloper ma zaprzyjaźnioną ekipę remontową, która w szybki i sprawny, a przede wszystkim dokładny sposób wykończy nasze nowe mieszkanie. Dzięki temu od razu wprowadzimy się do już gotowego mieszkania. W interesie dewelopera leży, że wykończenie było wykonane jak najlepiej, ponieważ nabywca to z nim rozlicza się również za ten zakres prac. Oczywiście wszystko jest dodatkowo płatne, ale naprawdę warte uwagi. Warto dowiedzieć się jedynie, co taki pakiet obejmuje, z jakich materiałów korzysta ekipa oraz ile może potrwać remont. Często taka decyzja uwarunkowana jest również oszczędnością czasu, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie sprawdzonej i dobrej ekipy remontowej. We współpracy z deweloperem z pewnością otrzymamy atrakcyjne i spełniające nasze standardy mieszkanie.

Nowe osiedle w atrakcyjnej lokalizacji

Rynek pierwotny ma to do siebie, że mieszkania, które się na nim znajdują budowane są w miejscach, gdzie znajdują się ciekawe punkty usługowe oraz rekreacyjne. O taką dobrą lokalizację dba oczywiście sam deweloper. A co najważniejsze to my mamy wpływ na to gdzie dokładnie zamieszkamy oraz jak będzie wyglądało samo osiedle. Co nie zawsze jest możliwe w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Często skazani jesteśmy na to, co akurat jest w ofercie. W przypadku nowych budynków, na jednym osiedlu możemy wybrać to, które ma ładniejszy widok lub znajduje się bliżej placu zabaw. Sami doskonale wiemy, który fragment miasta najbardziej się nam podoba. Dlatego również w tym zakresie warto mieć duży wybór. W okolicach, gdzie budowane są nowe budynki zazwyczaj wszystko jest nowe. Każdy lokal usługowy nastawiony jest na świeżych i młodych mieszkańców. Mowa tu nie tylko o sklepach, ale o restauracjach, a także kawiarniach.

Nowoczesna infrastruktura osiedlowa

Deweloper zadba także o sam wygląd osiedla. Ciekawe rośliny, piękna trawa, a także ławki i ciekawe place zabaw, tego wszystkiego możecie spodziewać się na nowych osiedlach. Oczywiście warto wspomnieć o miejscach garażowych i postojowych, o które bardzo ciężko zwłaszcza w starszych budynkach. Często trzeba wtedy parkować na ulicy lub wykupić miejsce na płatnym parkingu w dalekiej odległości. Nowe osiedla to po prostu duży komfort mieszkania. Bezpośrednio z klatki można zjechać do podziemnego garażu i wyjechać do pracy. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza zimą. Deweloperzy dbają także o osoby starsze i niepełnosprawne, instalując nie tylko windy w bloku, ale również specjalne podjazdy i windy na zewnątrz budynku. Ponadto osoby niesprawne ruchowo mają szerszy wjazd do budynku i wygodne barierki. Na samym osiedlu znaleźć możemy także punkty usługowe oraz apteki. Pojawiają się również żłobki, przedszkola oraz fryzjerzy. A wszystko to bez konieczności opuszczania swojego osiedla. Taka dużą dostępność punktów bardzo ułatwia codzienne egzystowanie.

Rabaty na mieszkanie, czyli jak negocjować z deweloperem?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego wcale nie wiąże się z większymi kosztami. Często właśnie ten mit pojawia się, gdy wychodzimy z inicjatywą zakupy takiego lokalu mieszkalnego. Nic bardziej mylnego. Deweloperzy, ci mali i duzi są bardzo chętni do negocjacji. To im zależy na szybkiej sprzedaży wszystkich lokali, dlatego chętnie przystaje na korzystne dla obu stron warunki. Ponadto warto rozglądać się za promocjami. Oferta jest tak bogata, że deweloperzy starają się walczyć o swoich nabywców i wówczas można kupić pełnowartościowe mieszkanie za okazjonalną cenę. Dzieje się tak, gdy w budynku zostało do zakupu jedynie kilka ostatnich lokali. Tańsze mieszkania to również te pokazowe, które przez kilka miesięcy służyły do prezentowania lokalu potencjalnie zainteresowanym klientom. Takie lokale bywają nawet urządzone, co jest dodatkowym atutem dla nabywcy. Także nieruchomości, które znajdują się w najmniej dogodnym punkcie na osiedlu bywają tańsze. Zatem jeśli nie przeszkadza Ci sąsiedztwo zamkniętej wiaty śmietnikowej lub wjazdu do garażu, może kupić mieszkanie za niższą cenę.

Mieszkanie od dewelopera to inwestycja, która często okazuje się bardziej opłacalna niż zakup nieruchomości z drugiej ręki. Wbrew pozorom zdecydowanie mniej ryzykujemy. Jako nabywca jesteśmy chronieni prawem, a wszystkie ewentualne koszty ponosi deweloper.

Polecany serwis ogłoszeniowy z ofertami na rynku pierwotnym: https://wybierzdewelopera.pl/.


Źródło: wybierzdewelopera.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF