...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

FC Barcelona tworzy drużynę w League of Legends!

FC Barcelona dołącza do grona drużyn, które zagrają w LVP Superliga – hiszpańskiej lidze League of Legends. Wykupią miejsce należące do organizacji S2V eSports.

Superliga jest jedną z najsilniejszych lig regionalnych w Europie. To właśnie z niej wyszła organizacja MAD Lions, która w ostatnim roku zdobyła dwa tytuły LEC. Barcelona nie była jedynym klubem zainteresowanym miejscem w turnieju. Klub piłkarski Sevilla FC i Case Esports również chciały wykupić slot, ale ostatecznie to Katalończycy wygrali z ofertą wynoszącą 200 tys. euro.

W League of Legends zainwestował również piłkarz Barcelony – Gerard Pique, który we współpracy ze streamerem Ibaiem Llanosem wykupił jedno z miejsc w Superlidze.

Barcelona jeszcze nie ujawniła wszystkiego. Nie ma informacji o sztabie, ani o zawodnikach. Dodatkowo niepewna jest ich sytuacja finansowa, po ostatnim kryzysie wewnątrz klubu, kiedy to do dymisji podał się prezes, Josep Maria Bartomeu. Utrzymanie w Superlidze kosztuje ok. 300 tys. euro rocznie.

 

Adam Daniluk