...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Działasz w Fintech? – dołącz do webinaru i osiągnij sukces w Hongkongu, Delcie Rzeki Perłowej oraz na innych kluczowych rynkach azjatyckich

HongKong

Hongkong to centrum finansowe Azji. Jest siedzibą dla banków oraz instytucji finansowych, gdzie 86% banków tradycyjnych stara się zaadoptować rozwiązania cyfrowe. Banki i instytucje finansowe na bieżąco szukają rozwiązań i dostawców oferujących nowe możliwości, z którymi mogli by podjąć współprace. W Hongkongu działa ponad 600 fintechów, z których 66% skupionych jest na działaniach B2B. Jest to również obszar, znajdujący się w pierwszej piątce adopcji rozwiązań fintechowych przez społeczeństwo, wśród rynków rozwiniętych. Ponad 46% fintechów w Hongkongu istnieje na rynku od ponad trzech lat, co świadczy o dogodnych warunkach na prowadzenie działalności właśnie na tym obszarze.

Polska Izba Handlowa w Hongkongu wraz z InvestHK zaprasza na sesję informacyjną mającą na celu przybliżenie realiów i zaprezentowania korzyści prowadzenia fintechu w lub z Hongkongu. Lokalny ekosystem obejmuje ponad 160 banków, ponad 160 firm świadczących usługi  w zakresie ubezpieczeń, ponad 800 firm specjalizujących się w zarządzaniu majątkiem, 8 banków wirtualnych oraz 4 ubezpieczycieli wirtualnych. Tak rozbudowany ekosystem, daje ogromne możliwości firmom, mającym w swojej ofercie cyfrowe usługi finansowe lub posiadającym rozwiązania B2B. Aż 44% założycieli fintechów w Hongkongu to osoby z zagranicy, a 56% to osoby z Chin Kontynentalnych lub Hongkongu.   Dodatkowo, Hongkong pozycjonował się na drugim miejscu w regionie Azji i Pacyfiku (po Chinach Kontynentalnych) co do wartości prywatnego kapitału inwestycyjego (USD 170.7 mld) w 2020.

Global FastTrack, do którego wzięcia udziału zaprasza Polska Izba Handlowa w Hongkongu, ma na celu skojarzenia i połączenia firm z dziedziny fintech z ponad osiemdziesięcioma korporacjami i inwestorami. Organizowany przez Polską Izbę Handlową oraz Brief.pl webinar, przedstawi bliżej możliwości i realia jakie oferuje Hongkong, Delta Rzeki Perłowej czy Azja, oraz przybliży szczegóły uczestnictwa w programie Global Fast Track.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja:

 

Zapisz się na webinar

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF