...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziewcząt!

Gwatemala fot. Kulczyk Foundation

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Dzień, w którym Kulczyk Foundation przypomina, że wszyscy jesteśmy równi, bez względu na płeć.

„Digital Generation, Our Generation” to tegoroczne hasło dnia ustanowionego przez ONZ. Przypomina ono o lukach w dostępie do nowoczesnych technologii pomiędzy chłopcami i dziewczętami. Także jeśli chodzi o zdobywanie nowych kompetencji.

Kulczyk Foundation walczy z nierównościami płciowymi na całym świecie, również w dostępie do technologii. Jednym z takim miejsc jest Gwatemala, państwo w Ameryce Środkowej. Tam razem z organizacją El Patojismo, w miejscu zwanym La Casa, stworzyli Safe Place – bezpieczną przestrzeń dla miejscowych dziewczynek i kobiet.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziewcząt otrzymali od nich nagrania, w których dziewczynki i opiekunki grupy opowiadają jak bardzo komputery, tablety i sama La Casa zmieniły ich codzienne życie:

Do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziewcząt Kulczyk Foundation namawia wszystkie placówki edukacyjne i wychowawcze w Polsce. To może być całodniowe wydarzenie, jedna lekcja lub nawet chwila dyskusji na ten temat.

W tym celu nauczycielki i nauczyciele, ale także rodzice czy opiekunowie mogą skorzystać z przygotowanych przez nas propozycji. Znaleźć można je w tekście poświęconym Międzynarodowemu Dniu Dziewcząt i załącznikach do niego:

Sprawdź propozycje 

Wszystkich, którzy biorą udział w Międzynarodowym Dniu Dziewcząt, Kulczyk Foundation zachęca do umieszczania zdjęć z organizowanych wydarzeń w profilach społecznościowych.

Nie zapomnijcie o hasztagach: #MiędzynarodowyDzieńDziewcząt i #DayOfTheGirlChild oraz oznaczeniu @KulczykFoundation.

Tylko razem możemy zmienić świat.


Źródło: Kulczyk Foundation 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF