...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife „kręci” kilometry na Centrum Rehabilitacji

6 sierpnia 2017 rusza Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife – największa impreza triathlonowa w Polsce, której dystans obejmuje pływanie, kolarstwo i bieganie. W tym roku sportowcy biorący udział w zawodach postanowili dodatkowo wspomóc Fundację Poland Business Run, startującą w ogólnopolskiej akcji „odLOTTOwa jazda”. Poprzez przejechane na rowerze kilometry uczestnicy wspólnie zawalczą o fundusze na zbudowanie Centrum Rehabilitacji.

„OdLOTTOwa jazda z OSHEE” to projekt promujący nie tylko sport, ale i zaangażowanie społeczne. Ideą akcji jest aktywizacja sportowa Polaków – każdy może wziąć w niej udział, pokonując na rowerze dystanse na rzecz organizacji wybranej spośród zakwalifikowanych w konkursie. Drużyna „kręcąca” kilometry pod szyldem Fundacji Poland Business Run pragnie za ewentualną wygraną zbudować profesjonalne Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach. Może się to udać dzięki pomocy zawodników Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

Gdyńskie zawody to tzw. Half-Ironman (lub Ironman 70.3), którego trasa obejmuje kolejno przepłynięcie dystansu 1,9 km, przejechanie rowerem 90 km oraz 21,1 km biegu. Rozegrany zostanie także krótszy wyścig, na dystansie sprinterskim. W imprezie może wziąć udział prawie 4000 uczestników, którzy podczas treningów jak i samego startu pokonają łącznie tysiące kilometrów. Ich zaangażowanie w akcję „odLOTTOwa jazda” jest zatem świetną wiadomością dla drużyny Fundacji.

Trasa kolarska Ironmana 70.3 to pętla o długości 90 kilometrów. Aby ją pokonać i wciąż mieć siłę na ponad 20 km biegu, potrzebne są długie godziny treningów i wiele wyrzeczeń. Trenując do startu w triathlonie, sportowcy pokonują każdego dnia wiele kilometrów na rowerze. Jeśli jednym kliknięciem w aplikacji Endomondo mogą jednocześnie wspomóc szczytny cel, na pewno warto ich zaktywizować –  tłumaczy Michał Drelich, dyrektor zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife

Wymarzone przez Fundację Centrum Rehabilitacji będzie pierwszym miejscem w kraju, skupiającym specjalistów, którzy mają prawdziwe doświadczenie w pracy z osobami po amputacjach. Tutaj też beneficjenci Fundacji będą mogli naprawdę „stanąć na nogi” – w centrum bowiem nauczą się chodzić na protezach, które zostaną sfinansowane dzięki startom w Poland Business Run. By projekt mógł stać się faktem, potrzebna jest bezinteresowna pomoc rowerzystów.

Na cele charytatywne można oddać pieniądze, przedmioty, ale nie spotkałem się jeszcze z oddawaniem kilometrów – komentuje z uśmiechem jeden z zawodników przygotowujący się do gdyńskiego trójboju. – Oczywiście zarówno ja, jak i wielu innych zawodników na pewno chętnie włączymy się do akcji. Na rowerze pokonujemy bardzo wiele kilometrów. Świadomość, że dzięki nim może powstać Centrum Rehabilitacji, będzie dodatkową motywacją – dodaje.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przejść do linku drużyny: https://www.endomondo.com/teams/33637089 i kliknąć „Dołącz”. Kilometry na rzecz Fundacji zdobywać można do 30 września.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF