...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

European Design Festival już w czerwcu zagości w Warszawie

European Design Festival od 13 lat odbywa się co roku w innym mieście na naszym kontynencie. Tym razem to Warszawa na kilka czerwcowych dni stanie się europejską stolicą projektowania graficznego.

Wydarzenie odbędzie się między 6. a 9. czerwca i nasycone będzie inspirującymi wykładami, wystawami, warsztatami, spacerami po studiach graficznych, pokazami filmowymi, a także uroczystymi galami dwóch konkursów dla projektantów graficznych. Festiwal ma na celu promocję europejskiego i polskiego projektowania oraz zaprezentowanie najnowszych tendencji i godnych naśladowania praktyk. Organizatorzy czekają zarówno na profesjonalistów, jak i entuzjastów designu, poszukujących inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

Mnogość planowanych atrakcji pozwoli odkryć projektowe oblicze Warszawy, a także nawiązać międzynarodowe znajomości, które – jak mamy nadzieję – będą procentowały w przyszłości.

Wydarzenia festiwalowe, czyli nowości i evergreeny

W ramach festiwalu odbędzie się szereg wyjątkowych wydarzeń – płatnych i bezpłatnych, a będą to między innymi:

Wystawy

W ramach festiwalu odbędzie się kilka wystaw poświęconych współczesnemu projektowaniu graficznemu w Polsce i Europie. Widzowie będą mieli okazję zaznajomić się na przykład z najlepiej zaprojektowanymi publikacjami 2018 roku.

Spacery graficzne

Podczas spacerów uczestnicy będą mogli odwiedzić najciekawsze studia projektowe w Warszawie i poznać projektantów w nich pracujących. Będzie to świetna okazja do podpatrzenia jak pracują i zadania im pytań.

Pokazy filmowe

Organizatorzy zapraszają na bezpłatne projekcje filmów poświęconych projektowaniu lub projektantom. Będzie można zobaczyć m.in. film Helvetica, który opowiada o jednym z najsłynniejszych krojów pisma na świecie oraz historie ludzi z nim związanych.

Imprezy i śniadania festiwalowe

Poranki 6. i 7. czerwca warto spędzić ze współfestiwalowiczami na pysznym śniadaniu, które zaserwuje Bar Studio. Natomiast wieczorami zapraszamy na imprezy do Baru Studio oraz do Cafe Kulturalna.

Warsztaty z projektowania

Nie możecie ominąć praktycznych warsztatów, które skierowane są zarówno do zawodowych projektantów jak i amatorów. Uczestnicy zapoznają się bliżej z konkretnymi aspektami projektowania i nabędą nowe umiejętności miękkie. Zajęcia będą dotyczyć takich zagadnień jak: kaligrafia i liternictwo, tworzenie kolaży, ćwiczenia z rozwiązywania konfliktów, kreatywne kodowanie – animowanie grafik czy design safari.

Targi (poli)graficzne Nacisk – 8-9 czerwca – PKiN

Na targach spotkacie zdolnych ilustratorów, grafików i projektantów. Artyści zaprezentują swoje prace, a odwiedzający będą mogli nie tylko je obejrzeć, ale także kupić. Nie zabraknie zarówno sławnych nazwisk, jak i tych wschodzących. To świetna okazja, aby porozmawiać z ulubionymi artystami lub poznać nowych.

Konferencja Element Talks 8-9 czerwca – Mińska 65, Warszawa

Stały punkt na projektowej mapie wydarzeń w stolicy, tym razem jako część festiwalu. Jak co roku organizatorzy spodziewają się około 2000 uczestników z całej Europy. W ramach konferencji odbędą się wykłady na dwóch scenach, praktyczne warsztaty, targi Element Market i intensywne sesje networkingowe. Jeśli pracujesz w branży kreatywnej, to nie możesz ominąć tego wydarzenia!

Gala rozdania nagród European Design Awards – 8 czerwca – Nowy Teatr

EDA to konkurs wyróżniający najlepszych projektantów graficznych w Europie odbywający się od 13 lat. Obejmuje on różnorodne dziedziny projektowania: od druków, poprzez branding, na webdesignie kończąc. W skład jego jury wchodzą przedstawiciele najważniejszych mediów designerskich z całej Europy, co zapewnia obiektywny i bezstronny wybór projektów.

Gala rozdania nagród Polish Graphic Design Awards  – 9 czerwca – Bar Studio

Polish Graphic Design Awards to jedyny w Polsce branżowy konkurs prezentujący realizacje ze wszystkich istniejących dziedzin grafiki użytkowej. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda współczesne polskie projektowanie graficzne i chcesz poznać najlepszych przedstawicieli tej branży, to koniecznie bądź z nami na gali. Wyróżnieni zostaną wybitni projektanci 2018 roku.

European Design Festival to wydarzenie dla wszystkich, którzy interesują się projektowaniem graficznym lub pracują w branży kreatywnej. To będzie naprawdę intensywny i inspirujący czerwiec! Sięgnijcie po szczegółowy program wydarzenia: https://bit.ly/2JahLMO!

Bilety można kupować na: https://www.elementtalks.com/pl/edfestival/tickets/

Save the date!

Data: 6-9 czerwca 2019

Miejsce: różne lokalizacje w Warszawie

Więcej informacji na stronie: https://www.elementtalks.com/pl/edfestival/

 

Identyfikacja wizualna Festiwalu: Uniforma

 

Organizatorzy European Design Festiwal:

Miasto Stołeczne Warszawa

European Design Awards

Element Talks

Polish Graphic Design Awards

 

Organizacja festiwalu w Warszawie możliwa jest dzięki współpracy całego środowiska projektantów graficznych oraz instytucji miejskich.

Oto Partnerzy Organizacyjni zaangażowani w wydarzenie:

Nowy Teatr

Warszawska Organizacja Turystyczna

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki

Instytut Adama Mickiewicza

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR

International Poster Biennale

Muzeum Plakatu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF