...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook najgorszą firmą roku

Mark Zuckerberg

Facebook według plebiscytu Yahoo Finance to najgorsza firma 2021 roku. A to wszystko przez skandale, które towarzyszyły firmie przez cały rok. Jak mówią eksperci, wybór nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Podczas gdy toczył się plebiscyt na najlepszą firmę, którą został Microsoft, Yahoo Finance pierwszy raz postanowił przyznać antynagrodę. Na Facebooka negatywny głos oddało aż 8% użytkowników. Wśród najgorzej notowanych był również chińska platforma Alibaba, amerykańska firma AT&T oraz koncern Tesla.

Meta, firma kierowana przez Marka Zuckerberga, pomimo ambitnych planów (Metaverse) wciąż ma pod górkę. Echa starych skandali nie milkną, dodatkowo cały czas dochodzą nowe.

Tylko w tym roku Facebook spotkał się z zarzutami dotyczącymi:

  • cenzury treści,
  • szerzącej się dezinformacji,
  • kolejnych wycieków danych,
  • złego wpływu na najmłodszych użytkowników.

Warto dodać, że ten rok dla Facebooka, mimo wszystko, był przełomowy. To właśnie w 2021 zmienili nazwę na Meta i rozpoczęli pracę nad „Metaverse”, które ma zrewolucjonizować rynek.

Adam Daniluk