Facebook Messenger osobną aplikacją

Użytkownikom swojej aplikacji mobilnej Facebook wysyła informację o konieczności ściągnięcia Facebook Messengera. Najnowsze wersje aplikacji nie będą obsługiwały czatów. Dlaczego serwis z Menlo Park zdecydował się na taki ruch?

Wielu użytkowników mobilnych Facebooka, a jest ich obecnie 556 mln dziennie, nie będzie zapewne zadowolonych z przymuszenia ich do zainstalowania dodatkowej aplikacji na swoich telefonach. Z drugiej strony osobna aplikacja służąca do komunikacji nie jest niczym nowym, jest wręcz standardem. Spójrzmy chociaż na WhatsApp, który został zakupiony przez Facebooka.

::

53 proc. przychodów Facebooka to mobile

::

Dodatkowo rozdzielenie obecnie znanej aplikacji powinno przynieść korzyści użytkownikom w postaci szybszego działania i lepszej stabilności działania zarówno standardowej aplikacji Facebooka, jak i Messengera. Czy poprawi to w przyszłości średnią ocenę  obuaplikacji chociażby w Google Play (ocena 3,9/5 i 4,2/5 dla Messengera)? Zobaczymy.

Podobnie jak w przypadku większości zmian dotyczących serwisu, również finalne rozdzielenie aplikacji zostanie szybko zaadoptowane przez użytkowników. Trudno jest też dokonywać usprawnień w serwisach czy aplikacjach używanych dziennie przez setki milionów osób tak, aby wszyscy byli z nich zadowoleni. 

Źródło: techcrunch.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF