...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Flyhacks i Daftcode pracują nad platformą, dzięki której pasażerowie będą latać taniej

Flyhacks, wyszukiwarka pozwalająca rezerwować loty przesiadkowe w nieograniczonych konfiguracjach, łączy siły z Daftcode – spółką zajmującą się budowaniem startupów technologicznych. Wspólnie stworzą zaawansowany system dla podróżników, którzy nie chcą przepłacać za transport lotniczy.

Już ponad 55 milionów pasażerów samodzielnie komponuje trasy lotów, wybierając na własną rękę najbardziej korzystne przesiadki i połączenia u różnych operatorów. To tzw. virtual interlining – popularny ostatnio trend w branży turystycznej¹.

Polski Flyhacks pozwala wyszukiwać połączenia lotnicze w tym właśnie modelu od 2015 roku. To jedno z młodszych i bardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięć działającej od ponad 10 lat grupy FRU.PL. Flyhacks oferuje m.in. przesiadki pomiędzy Ryanair i Wizzair, czyli operatorami, którzy ze sobą nie współpracują, więc nie proponują połączeń między swoimi lotami w popularnych serwisach rezerwacyjnych. Wyszukiwarka pozwala użytkownikom bardziej dogłębnie przeanalizować dostępne loty, a w konsekwencji – sporo zaoszczędzić.

Oddzielne transakcje są atrakcyjne cenowo, ale wyszukiwanie i kombinowanie ze sobą lotów bezpośrednio przez podróżujących jest bardzo czasochłonne i nie daje gwarancji bezkosztowej kontynuacji podróży np. w przypadku opóźnienia lotu przesiadkowego. We Flyhacks jest inaczej. Spośród tysięcy możliwych kombinacji wyszukujemy najkorzystniejsze opcje podróży. Nasi użytkownicy za pomocą paru kliknięć dokonują pewnych transakcji zakupu u kilku przewoźników jednocześnie, nie martwiąc się o nagłą zmianę ceny. Nie tylko wyszukujemy połączenia tańsze nawet o 80%, ale też otaczamy naszych klientów pełną opieką i zapewniamy im bezpłatnie alternatywne loty w przypadku opóźnienia lub odwołania samolotu na którymś z odcinków podróży – mówi Jarosław Adamski, współzałożyciel Flyhacks i FRU.PL.

Algorytm wysokich lotów

System Flyhacks agreguje dane od różnych, niepowiązanych ze sobą przewoźników w czasie rzeczywistym, oferując aktualnie dostępne miejsca na poszczególne loty oraz bieżące ceny. Tak zaawansowane wyszukiwanie potrzebuje bardzo sprawnej i stale ulepszanej technologii. Aby zbudować i wdrożyć bardziej wydajny algorytm dla swojej wyszukiwarki lotów, Flyhacks właśnie wszedł we współpracę z Daftcode – firmą, która specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu biznesów technologicznych.

Daftcode wraz z Flyhacks opracują algorytm, który integruje niezależne loty, tworząc jedną, ciągłą podróż z optymalnym czasem na przesiadkę. Użytkownicy Flyhacks już pod koniec tego roku będą mogli korzystać z nowej wersji serwisu i za pomocą kilku kliknięć na platformie online wybierać loty na wielu trasach, na całym świecie. W dalszej fazie spółki będą współpracować również biznesowo i marketingowo. – Nasz nowy partner tylko w ostatnich czterech latach wypuścił na rynek kilkanaście startupów, w tym te specjalizujące się w big data. Wiemy, że wspólnie możemy osiągnąć więcej – komentuje Michał Wrodarczyk, drugi ze wspólników we Flyhacks i FRU.PL.

Polska technologia na światowym rynku turystycznym

Platforma już teraz służy kilku tysiącom pasażerów miesięcznie w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Norwegii. Klienci wybierają Flyhacks z uwagi na wygodę użytkowania oraz realne oszczędności, jakie im przynosi.

Technologie dla branży turystycznej to bardzo ciekawy i dynamiczny rynek, dlatego cieszymy się na współpracę z doświadczonym na tym polu FRU.PL – mówi Paweł Seweryn, CEO Daftcode. Razem rozwiniemy Flyhacks tak, aby był jeszcze dokładniejszym i szybszym narzędziem do rezerwacji połączeń. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe nie tylko dzięki współpracy z samym Daftcode, ale również dzięki integracji systemu Flyhacks z technologiami, które powstały w startupach z naszej grupy. W efekcie pasażerowie będą rezerwować sprawniej, płacić mniej i zdecydowanie bezpieczniej.

¹ Według raportu ICF, Win or Lose: The Airport Opportunity in the Growing Self-Connecting Passenger Market, 1 czerwca 2017

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF