...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju powołuje do życia Centralny Dom Technologii

Centralny Dom Technologii to nowy inspirujący punkt na edukacyjnej mapie Warszawy, w którym otwarty umysł, technologia, nauka i biznes przenikają się wzajemnie. To pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. W CDT prezentowane będą cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii z Polski i ze świata. Jednocześnie nowoczesne i funkcjonalne centrum biznesowo-konferencyjne w sercu stolicy stanie się kluczowym miejscem w kraju do prezentacji przełomowych rozwiązań. Centralny Dom Technologii to także społeczność skupiająca entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. CDT rusza już wkrótce!

Polski Fundusz Rozwoju, oprócz działalności inwestycyjnej i rozwojowej, aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczności. CDT to projekt o bardzo dużym potencjale, który ma szansę wykształcić rzeszę przyszłych polskich innowatorów, dzięki naciskowi na interdyscyplinarną edukację i praktyczne zastosowanie nabywanej wiedzy. To przyszłość polskiej edukacji i baza dla rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. Zależy nam, aby CDT był atrakcyjnym miejscem dla dzieci, rodziców, seniorów i nauczycieli z całej Polski – Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Centralny Dom Technologii został stworzony by promować innowacyjny model nauczania, będący połączeniem wiedzy, kreatywności i praktycznego działania. Takie interdyscyplinarne kształcenie jest uzupełnieniem wiedzy nabywanej w tradycyjnych szkołach. Celem CDT jest tworzenie wzorców dla nowoczesnej edukacji w Polsce poprzez promowanie metodyki STEAM, za nazwą której stoją angielskie słowa: Science, Technology, Engineering, the Arts i Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

Ta stosunkowo nowa na polskim rynku idea edukacji kładzie duży nacisk na rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności, wychodzących poza sztywne ramy typowo akademickich kompetencji. Działania edukacyjne oparte o koncepcję STEAM mają zachęcać do podejmowania większej aktywności edukacyjnej i pomagać w rozwijaniu kluczowych umiejętności miękkich, takich jak radzenie sobie w trudnych sytuacjach, nastawienie na kreatywne rozwiązywanie problemów czy praca w grupie.

Centralny Dom Technologii powstaje przy ul. Kruczej 50, w tętniącym życiem sercu Warszawy, w jednym z najbardziej symbolicznych budynków stolicy – zabytkowym Centralnym Domu Towarowym (dawny „CeDeT”, następnie znany jako „Smyk”). Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju, która angażuje się w wartościowe inicjatywy w obszarze edukacji, innowacji, kultury i sztuki.

Centralny Dom Technologii to najważniejszy projekt Fundacji PFR, realizowany we współpracy merytorycznej z Departamentem Rozwoju Innowacji PFR. Chcemy, aby CDT był żywą społecznością, skupiającą osoby pochodzące z różnych grup i środowisk. W drugiej połowie lipca otwieramy nasze  drzwi i do końca wakacji będziemy organizować bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy także dorosłych i całe rodziny oraz technologicznych debiutantów. – Agata Nałęcz, prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Od września w CDT, oprócz regularnych zajęć edukacyjnych, organizowane będą cykliczne wystawy tematyczne oraz wydarzenia specjalne dla sympatyków CDT.

Do współtworzenia społeczności Centralnego Domu Technologii zapraszamy zarówno entuzjastów nowinek technologicznych jak i profesjonalistów. Chcemy aby CDT był miejscem inspirującym, otwartym i przyjaznym dla wszystkich odwiedzających, miejscem spotkań świata nauki, technologii i biznesu, gdzie realizowane będą rozmaite wartościowe inicjatywy społeczne nakierowane na technologiczny postęp. – Agata Nałęcz, prezes z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

Do Centralnego Domu Technologii zapraszamy również startupy i wynalazców – chcemy organizować tu interaktywne wystawy polskich innowacji i pomóc młodym przedsiębiorcom w promocji ich rozwiązań. Dodatkowo tworzymy miejsce realizacji czołowych inicjatyw i programów PFR nakierowanych na rozwój ekosystemu startupów i rynku venture capital w Polsce. Społeczność CDT jest otwarta na startupy, meetupy branżowe i hackathony. – Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR

Profesjonalny zespół edukacyjny CDT przygotował bogatą ofertę zajęć, które będą odbywać się w formie kursów tematycznych dla osób indywidualnych, warsztatów międzypokoleniowych dla rodzin, wizyt dla grup szkolnych, a także szkoleń dla nauczycieli i edukatorów. Pełna oferta dostępna będzie od września na stronie www.cdt.pl

Partnerem merytorycznym Centralnego Domu Technologii jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: polski venture builder Daftcode, zajmujący się budowaniem i rozwijaniem biznesów technologicznych, startup edukacyjny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Mistrzowie Kodowania).

Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50, piętro 1.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF