...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fundacja Zaczytani.org i Alior Bank nawiązały strategiczną współpracę

Znana z Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org oraz wspierający wyższą kulturę Alior Bank łączą swoje siły, by promować czytelnictwo w Polsce. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z Zaczytani.org na rok 2019, bank rozwinie swoje działania w zakresie wolontariatu, fundacja zyskuje natomiast partnera Wielkiej Zbiórki Książek, Zaczytanych Bibliotek oraz innych zaczytanych projektów.

W połowie 2018 roku rozpoczęła się przygoda Alior Banku z Fundacją Zaczytani.org, której misją jest promocja czytelnictwa i edukacja społeczna. To już kolejna inicjatywa Alior Banku w zakresie promowania czytelnictwa, który od czterech lat aktywnie wspiera Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Zeszłoroczne działania zrealizowane z Fundacją Zaczytani.org zakończyły się sukcesem. Dzięki zorganizowanej w Banku zbiórce książek, zapewniono dostęp do literatury wielu osobom w trakcie hospitalizacji. Realizując serię szkoleń z bajkoterapii Alior Bank wsparł niemal pół tysiąca dzieci przebywających w szpitalach, przeprowadzając więcej niż 100 godzin warsztatów czytelniczych.  W partnerstwie z Bankiem otworzona została także Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej.

Strategiczna współpraca

Inicjatywy, które miały miejsce w zeszłym roku przerodziły się w długofalową współpracę. W wyniku połączenia wyższej kultury z pasją i energią zaangażowanych osób, powstał niecodzienny projekt kooperacji biznesu z organizacją pożytku publicznego. Alior Bank został strategicznym partnerem biznesowym Fundacji Zaczytani.org na rok 2019, ale co równie ważne, Fundacja Zaczytani.org stała się strategiczną organizacją NGO dla Alior Banku.

– Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Zaczytani.org nasi pracownicy przekonują się, że książki mają walory terapeutyczne oraz ogromny wpływ na kształtowanie postaw i zachowań. Poprzez uczestnictwo w warsztatach z bajkoterapii wolontariusze Alior Banku nie tylko pomagają podopiecznym szpitali, ale wykorzystują nabyte umiejętności także w gronie swoich bliskich  – mówi Wojciech Grabiec, koordynator wolontariatu w Alior Banku.

W tym roku Fundacja przyuczy kolejnych wolontariuszy Alior Banku do roli bajko- i biblioedukatorów (czytających dzieciom oraz dorosłym), którzy będą prowadzić warsztaty dla podopiecznych placówek medycznych oraz domów opieki. W ramach współpracy Alior Bank otworzy trzy nowe Zaczytane Ławki oraz będzie partnerem Wystaw Zaczytanych Ławek w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Stworzy także 10 Zaczytanych Bibliotek w placówkach instytucji społecznych na terenie całego kraju oraz mocno zaangażuje się w Wielką Zbiórkę Książek.

Wielka Zbiórka Książek w oddziałach Alior Banku

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, wystartowała Wielka Zbiórka Książek. Potrwa do 26 maja, a jej zasięg obejmie 74 miast. Wielka Zbiórka Książek odbywała się do tej pory w 7 największych miastach Polski, bieżąca edycja to pierwsza tak szeroko zakrojona akcja w jej 5-letniej historii. Wszystko to za sprawą Alior Banku, który zorganizował punkty zbiórek książek w ponad 100 oddziałach na terenie całego kraju. Lista punktów znajduje się na stronie zaczytani.org.

– Bardzo cieszy mnie fakt, że Alior Bank uczestniczy w tak potrzebnej inicjatywie jak Wielka Zbiórka Książek. Liczę, że dzięki zaangażowaniu naszych oddziałów i ich pracowników, zebranych zostanie znacznie więcej książek niż w zeszłych latach, a podopieczni placówek medycznych i opiekuńczych zyskają jeszcze lepszy dostęp do ciekawych lektur – mówi Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku.

W trakcie poprzednich edycji dostawaliśmy zapytania czy planujemy rozszerzyć akcję i stworzyć punkty zbiórek poza 7 głównymi miastami. W tym roku zbiórka obejmie niemalże cały kraj dzięki wsparciu Alior Banku – naszego partnera strategicznego oraz jego pracownikom, którzy koordynują zbiórki książek w wybranych oddziałach Banku – dodaje Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF