...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Fundusz wspierający Facebooka, Netflixa VICE Media oraz Spotify inwestuje w Grupę Pracuj

W dniu 28 czerwca 2017 roku międzynarodowa firma inwestycyjna TCV i właściciele Grupy Pracuj podpisali umowę inwestycyjną, na mocy której TCV obejmie mniejszościowy pakiet udziałów i wesprze rozwój Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj to wiodący dostawca rozwiązań wspomagających firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników w Europie.Jest właścicielem Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. Firma oferuje również rozwiązania technologiczne w modelu SaaS wspierające prowadzenie skutecznej rekrutacji i usprawniające komunikację oraz procesy HR w firmach. Grupa Pracuj została wielokrotnie wybrana w rankingu AON Hewitt jako „Najlepszy Pracodawca”

„Grupa Pracuj to doskonały przykład celu inwestycyjnego, jakich szuka TCV. Przemysław Gacek założył i rozwinął firmę aż do lidera rynkowego w Europie Centralnej. To pokazuje niesamowity potencjał Grupy Pracuj na przyszłość. Niecierpliwie czekamy, by rozpocząć współpracę z założycielami i zarządem Grupy w celu wspierania rozwoju jej perspektywicznych rozwiązań dla rynku HR. Bardzo też cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować z tak wybitnym zespołem menedżerskim tutaj w Polsce” – zaznaczył John Doran, partner w TCV.

TCV finansuje kapitałowo prywatne i publiczne firmy technologiczne w USA, Europie i na świecie. To pierwsza inwestycja TCV w Polsce. W wyniku umowy, do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączą John Doran i David Yuan, partnerzy w TCV.

„Nasza kultura organizacyjna nastawiona jest na ciągłe uczenie się, dlatego szukaliśmy inwestora, który wniesie do spółki przede wszystkim inspirację i wiedzę. TCV doskonale pasuje do tych założeń – inwestuje długoterminowo w spółki technologiczne takie jak nasza, budując trwałe partnerstwa. Współpraca z TCV wesprze nasz dotychczasowy rozwój – wiedza i wieloletnie doświadczenie inwestora w sektorze technologicznym ułatwią dalszy wzrost naszych głównych biznesów i rozwiązań SaaS, które rozwijamy” – mówi Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy.

Dla grupy TVC, która do tej pory zainwestowała ponad 9 miliardów dolarów w takie firmy jak Facebook, Netflix, Spotify, VICE Media, Rent the Runway, Believe czy Payoneer jest to pierwsza inwestycja w Polski rynek.

::

Informacja prasowa/opracowanie: Anita Florek

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF