...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gala Grand Press! Poznaliśmy Dziennikarza Roku

Grand Press 2021

Wczorajsza wtorkowa gala Grand Press była jednocześnie jubileuszem 25-lecia istnienia plebiscytu. W Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie przyznano nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie.

Grand Press to największy konkurs dziennikarski w Polsce. Organizatorami 25. edycji konkursu są magazyn „Press” oraz Fundacja Grand Press. Jak co roku jury przyznaje nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie, a kolegia redakcyjne wybierają Dziennikarza Roku 2021. Konkurs składa się z dwóch zasadniczych części: rywalizacji w kategoriach tematycznych Grand Press oraz konkursu na Dziennikarza Roku.

Tytuł Dziennikarza Roku 2021 otrzymał Andrzej Poczobut z „Gazety Wyborczej”. Dziennikarz otrzymał statuetkę i czek o wartości 40 tys. zł. O zwycięstwie nie decydowało jury, lecz liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji. Dziennikarz Roku to wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Poprzez głosy oddane przez dziennikarzy i kolegia redakcyjne otrzymał 182 punkty.

Z okazji 25-lecia plebiscytu, nagrodę otrzymał również dziennikarz najczęściej nominowany w konkursie. Nagrodę zdobył Bertold Kittel z „Superwizjera” TVN 24. Kittel otrzymał nominacje 20 razy, z czego siedem razy został nagrodzony, a raz został Dziennikarzem Roku.

Szczególne wyróżnienia otrzymali także:

  • Radosław Leniarski z „Gazety Wyborczej” otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagroda przysługuje dziennikarzom sportowym. Leniarski otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł i replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup organizowanego przez fundację im. Bohdana Tomaszewskiego,
  • Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej otrzymało Radio 357,
  • Nagrodę Grand Press Economy otrzymał Łukasz Wilkowicz z „Dziennika Gazety Prawnej”,
  • Książką Reporterską Roku została „Aborcja jest” Katarzyny Wężyk.

Pozostałe przyznane nagrody można znaleźć pod tym linkiem: https://grandpress.press.pl/

 

 

Adam Daniluk