...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Grupa Lux Med i Grupa Azoty w programie akceleracyjnym IMPACT_Poland (2.0)

26 lutego jedenaście zakwalifikowanych startupów, działających w branży medycznej, energetycznej, programistycznej, chemicznej i motoryzacyjnej, rozpoczęło program akceleracyjny IMPACT_Poland (2.0).

Uczestnicy mają już za sobą inaugurację, w trakcie której poznali mentorów prowadzących, z którymi będą pracować w następnych miesiącach. Nawiązali także pierwsze kontakty z partnerami programu. Start-upy będą miały szansę pracować z czterema firmami, liderami w swojej branży: Grupą LUX MED, Grupą Azoty, eo Networks i AG Centrum. Każda z nich jest zainteresowana praktycznymi testami pochodzących od start-upów technologii i dalszą komercyjną współpracą z nimi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się tak szybko przejść do etapu pracy ze start-upami – mówi Anna Dymowska, dyrektor projektu w FundingBox.  – Po doświadczeniach zdobytych w pilotażu ScaleUP i w projektach grantowych finansowanych w ramach H2020, sprawnie uruchomiliśmy praktyczną akcelerację w ramach nowej edycji finansowanych przez PARP programów akceleracyjnych. Już odliczamy dni do Demo Day! Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć na scenie start-upy z wypracowanymi we współpracy z naszymi dużymi partnerami innowacyjnymi produktami i usługami, a zapowiadają się one bardzo interesująco. – dodała Anna Dymowska.

Nabór start-upów potrwa do 23 maja 2019 roku. Do programu można aplikować za pomocą formularza na stronie www.impactpoland.pl. Szansę na przyjęcie do programu mają zespoły posiadające przynajmniej prototyp produktu lub usługi i są w stanie – we współpracy z partnerem akceleratora – przygotować go do wdrożenia w ciągu zaledwie kilku miesięcy trwania programu. Kolejna edycja akceleratora zapowiada się równie interesująco. Planowane jest rozszerzenie o firmy między innymi z branż: zarządzania nieruchomościami, logistyki i energetyki.

IMPACT_Poland to unikatowy, autorski program akceleracji startupów, opracowany przez FundingBox Accelerator Sp. z o.o. Celem Programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców oraz sprawdzenie ich potencjału z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii (dużych i średnich przedsiębiorstw).

Podczas programu zespoły otrzymują dofinansowanie w formie grantu w kwocie do 200 000 zł. Oprócz gotówki, każdy zespół może liczyć nawet na 400 godzin doradztwa mentorów, dbających o efektywny przebieg współpracy z dużymi firmami i zapewniających specjalistyczne wsparcie w zakresie rozwoju technologii, kreowania wizerunku, ochrony własności intelektualnej i innych, indywidualnie dopasowywanych do potrzeb.

Charakterystyczną cechą programu IMPACT_Poland jest indywidualny, spersonalizowany według potrzeb każdego z uczestników przebieg procesu akceleracji oraz skupienie na przyspieszaniu rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć poprzez wykorzystanie infrastruktury, doświadczenia i zasobów większych firm – partnerów programu. Program ze szczególną uwagą podchodzi do post-akceleracji – obejmując swoich absolwentów pomocą w komercjalizacji i pozyskiwaniu inwestorów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF