...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Grupa Publicis powołała Regionalnego Dyrektora Operacyjnego ds. Europy Północnej i Środkowej

Od 2 stycznia 2019 r. stanowisko Regionalnego Dyrektora Operacyjnego ds. Europy Północnej i Środkowej obejmie Tomas Lauko, ogłosiła Publicis Groupe. Nowy COO będzie raportował bezpośrednio do Jarka Ziębińskiego, CEO firmy na region Europy Północnej i Środkowej.

Tomas Lauko, ostatnio piastujący stanowisko Globalnego Lidera ds. Klientów w Publicis Media, będzie pracował w Warszawie. Jego zadaniem będzie nadzorowanie wdrożenia  modelu Power of One w całym regionie Europy Północnej i Środkowej oraz przewodzenie inicjatywom, które przyspieszą transformację cyfrową i wdrażanie innowacji do modelu operacyjnego firmy. Celem jest lepsza odpowiedź Publicis Groupe na potrzeby współczesnych marketerów. Wykorzystując doświadczenie pracy na wielu rynkach oraz doświadczenie w zakresie digital transformation i zintegrowanego planowania, Tomas Lauko będzie odpowiadał za pogłębienie współpracy i wymianę wiedzy pomiędzy zespołami Publicis Groupe w regionie. Wszystko po to, by wzmocnić kompetencje digitalowe, mediowe i związane pozyskiwaniem nowego biznesu. Powierzono mu również zadanie nadzorowania integracji niedawno przejętej Grupy Kindred w Czechach.

Jarek Ziębinski, CEO w regionie Europy Północnej i Środkowej stwierdził, iż „Tomas reprezentuje nowe pokolenie liderów posiadających rzetelną znajomość naszego regionu powiązaną z globalnym doświadczeniem zawodowym. Bardzo ważne jest to, że jego profil zawodowy, kompetencje
i doświadczenia doskonale wpisują się w potrzeby Grupy Publicis w regionie Europy Północnej i Środkowej na obecnym etapie transformacji. Cieszymy się na tę współpracę, szczególnie teraz, kiedy rozpoczynamy nowy rozdział naszego rozwoju”.

Swoją przygodę z Grupą Publicis Tomas Lauko rozpoczął dziesięć lat temu w firmie Zenith, gdzie odpowiadał za rozwój biznesowy oraz digitalowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego zadaniem było także nawiązanie partnerstw digitalowych i technologicznych między innymi z takimi firmami jak Facebook, Google, Adform czy Gemius. Awansował na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Zenith w Czechach, gdzie odpowiadał za transformację firmy i jej kondycję finansową. Następnie od początku 2014 r. był Dyrektorem Generalnym Zenith w Rosji, gdzie przeprowadził agencję i jej klientów przez trudne lata spowolnienia gospodarczego w tym kraju. Bezpośrednio przed objęciem obecnego stanowiska, od końca 2016 r., Tomas Lauko pracował w Paryżu jako Globalny Lider ds. L’Oreal.

W trakcie swojej kariery nowy COO pracował w Czechach, Niemczech, Rosji i Francji. Odpowiadał za działania lokalne, regionalne i globalne. W tym okresie zdobył ogromne doświadczenie we współpracy zarówno z klientami lokalnymi jak i międzynarodowymi w bardzo różnych kategoriach rynku, w tym między innymi w branży kosmetycznej, dóbr luksusowych, odzieży, telekomunikacji, produktów i usług internetowych, motoryzacji, finansach, branży spożywczej, higieny osobistej, farmacji, zabawkarskiej oraz handlu detalicznego.


Źródło: informacja prasowa Publicis Groupe

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF