...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak Polskie firmy wspierają Ukrainę

wsparcie dla Ukrainy

W obliczu tragedii, jakiej jesteśmy świadkami, zaraz za naszą granicą Polskie firmy wspierają naszych sąsiadów na wszelkie możliwe sposoby.

Panek CarSharing przekazuje samochody

Firma zdecydowała się skierować 1000 swoich pojazdów na pomoc potrzebującym przy granicy. Samochody wraz z wolontariuszami będą pomagały w transporcie uchodźców w bezpieczne miejsca. Akcja trwać ma cały weekend z możliwością przedłużenia o kolejne dni.

#TechForUkraine

Pod takim hashtagiem prowadzona jest inicjatywa rozpoczęta przez Tech To The Rescue. Celem jest zebranie organizacji technologicznych, które chcą i mogą wesprzeć technologicznie Ukrainę. Do akcji dołączyły również polskie firmy takie jak LemonMind, DAC.Digital czy Netguru.
Wsparcie firm z sektora IT w aktualnych czasach potrafi zdecydowanie pomóc. Mimo braku obecności na froncie, wsparcie w zakresie zarządzania danymi, rozprzestrzeniania informacji czy ułatwienie komunikacji może być kluczowe dla działań zarówno wojskowych jak i humanitarnych.

Koleo udostępnia darmowe bilety na przejazdy Intercity

Dystrybutor biletów na przejazdy PKP Intercity przygotował dla obywateli Ukrainy wsparcie w postaci bezpłatnych przejazdów ze stacji Chełm, Jarosław, Medyka, Radymno, Przemyśl, Przeworsk do dowolnej stacji kolejowej w Polsce. Równocześnie Intercity zapowiedziało zwiększenie ilości przejazdów na trasach szczególnie uczęszczanych przez Ukraińskich uchodźców.

CD Projekt Red wspiera i namawia do pomocy

Również branża gier pomaga oraz promuje pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Studio zdecydowało się przekazać milion złotych na Polską Akcję Humanitarną, która organizuje wsparcie dla ofiar konfliktu. Zachęca ona również społeczność graczy do wspierania Ukrainy na każdy możliwy sposób.

Brand24 w walce z fake newsami

Dostawca narzędzia do monitoringu internetu udostępnia swoje narzędzie organizacjom walczącymi z fake newsami dotyczącymi wojny na Ukrainie. Chcąc w ten sposób pomóc w walce z antyukraińską propagandą oraz szerzeniem dezinformacji w sieci.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF