...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Julia Krysztofiak-Szopa rezygnuje ze stanowiska prezes zarządu Fundacji Startup Poland

Julia Krysztofiak-Szopa, dotychczasowa prezes zarządu Fundacji Startup Poland ogłosiła dzisiaj rezygnację z pełnionej funkcji. Nie odchodzi jednak całkowicie z organizacji. Będzie pełnoprawnym członkiem jej rady.

Fundacja Startup Poland powstała w 2015 roku. Na początku funkcję prezesa pełniła Eliza Kruczkowska. W 2016 roku stanowisko objęła Julia Krysztofiak-Szopa. Zadaniem fundacji jest wspieranie start-upów. Corocznie organizacja publikuje raport analizujący sytuację start-upów na polskim rynku. 

Prezes fundacji zapowiedziała odejście ze stanowiska z końcem stycznia 2020 roku. Wyraziła potrzebę zmiany otoczenia z organizacji non-profit i ogłosiła, że poszukuje nowych wyzwań zawodowych w obszarach mediów, public affairs&advocacy, inwestycji VC i technologii, również poza Polską. 

– Startup Poland, w tej chwili największy think tank technologiczny w Polsce z ponad 35 ambasadorami w każdym polskim mieście, jest teraz na ważnym etapie, na którym sprawdzony, profesjonalny model operacyjny potrzebuje skalowania i bezwzględnego przywództwa. Głęboko wierzę, że nowy zarząd nie tylko zapewni ciągłość naszym działaniom, ale także będzie potrafił wykorzystać ten moment w życiu organizacji, aby nadać Startup Poland jeszcze większą siłę – czytamy na profilu Facebook’owym Julii Krysztofiak-Szopa 

Pomimo rezygnacji z funkcji Krysztofiak-Szopa zadeklarowała dalsze wsparcie fundacji już jako członek jej rady. 

 

Anita Florek