...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

KAS odpuści przedsiębiorcom

nowy lad

Przez pierwsze kwartały funkcjonowania Nowego Ładu przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wyrozumiałość KAS. Ruszył również programy mające na celu rozwijać wątpliwości obywateli.

W odpowiedzi na apel Rzecznika MŚP, Mariusz Gojny Podsekretarz Stanu Zastępca Szefa KAS zapewnił o chęci wspierania podatników w momencie wprowadzenia tak dużych zmian w systemie podatkowym. Zaznaczył również, że wszelkie kontrole powinny być podejmowane właśnie w takim duchu, a wszystkie nieświadomie popełnione błędy związane z nowymi regulacjami nie spotkają się z sankcjami.

W odpowiedzi na wiadomość Rzecznika zachęca on przedsiębiorców również do korzystania z uruchomionych źródeł informacji i udogodnień związanych z Nowym Ładem.

  • Infolinię w Krajowej Informacji Skarbowej (pod nr tel. 22 330 03 30 dla połączeń z tel. komórkowych lub 801 055 055 dla połączeń z tel. stacjonarnych) oraz dedykowaną infolinię w zakresie zmian podatkowych związanych z Polskim Ładem (pod nr tel. 22 765 64 64)
  • Materiały informacyjne i różnego rodzaju wytyczne dostępne między innymi na stronie: https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/
  • Zmiany organizacyjne w urzędach skarbowych tak, żeby osoby zainteresowane mogły umawiać się na wizyty związane z pakietem Polski Ład do godz. 19.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF