KERRIS z kampanią promującą bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców

Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej. Działania są elementem strategii projektu „Gdańsk Światowa Stolica Bursztynu” na lata 2023-2033, ogłoszonej w czasie wiosennej edycji Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif 2024.

Kampania „Potencjał ukryty w bursztynie” ma na celu ukazanie nie tylko estetycznych walorów, ale także praktycznego zastosowania bursztynu w codziennym życiu oraz jako elementu nowoczesnych stylizacji i dekoracji. Działania będą skoncentrowane na prezentowaniu szerokich możliwości, jakie oferuje ten szlachetny surowiec, zachęcając młodych ludzi do zgłębienia jego świata.

– Miasto Gdańsk od lat promuje bursztyn, ale teraz chcemy zwrócić się z tym przesłaniem do młodszych pokoleń. Dla wielu z nich „bałtyckie złoto” kojarzy się z biżuterią dla starszych, składnikiem leków i kosmetyków, czy też z tradycyjnymi pamiątkami z nadmorskich miast. Nasza kampania ma na celu przełamanie tych stereotypów i pokazanie bursztynu jako atrakcyjnego i wszechstronnego materiału zapowiada Ignacy Bochinski, partner i współwłaściciel agencji KERRIS.

Szeroko zakrojona kampania marketingowa, mająca na celu zmianę postrzegania bursztynu, obejmuje również współpracę z influencerami i wydawcami. Agencja skupi się również na wykorzystaniu narzędzi takich jak Meta, TikTok oraz Google Display Network, aby efektywnie dotrzeć do młodszej grupy odbiorców i maksymalnie zwiększyć świadomość bursztynu jako elementu współczesnej mody i wyjątkowego stylu.

W ramach kampanii KERRIS stworzy serwis contentowy, który przedstawi oblicze bursztynu w nowocześniejszej formie. Znajdą się w nim wywiady ze współczesnymi bursztynnikami, katalog wyselekcjonowanych produktów, oraz artykuły odkrywające potencjał bursztynu.

***

KERRIS to niezależna agencja digital 360, jedna z najszybciej rozwijających się na europejskim rynku (FT1000, Deloitte Technology Fast 50) oraz najlepiej ocenianych (wyróżnienie – Agencja Digital Roku 2022 wg MM&P) i największych w Polsce (ranking Interaktywnie). W ciągu 11 lat działalności agencja zrealizowała ponad 400 projektów na 12 międzynarodowych rynkach, za które otrzymała nagrody branżowe (Effie, Innovation, Kreatura, Golden Arrow, Złote Spinacze) oraz dwukrotnie wyróżnienie Diamenty Forbesa. KERRIS łączy kompetencje performance marketingowe, strategiczne oraz kreatywne i wyróżnia się zrozumieniem technologii, komunikacji oraz biznesu. Współpracuje m.in. z markami, takimi jak: BNP Paribas, Elektrownia Powiśle, SWISS KRONO, TAURON, Roche, Honeywell, Bonduelle, delio, Torf Corporation (Tołpa), a także z domami mediowymi i startupami.

Dodatkowe informacje na temat KERRIS można znaleźć na stronie: kerris.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF