...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Kilkadziesiąt tysięcy maseczek sanitarnych oraz elektroniczne termometry trafią do Polski

Xiaomi maseczki dla Polski

Xiaomi postanowiło czynnie włączyć się w pomoc w walce z COVID-19 w Polsce. Firma przekazała Ministerstwu Zdrowia pierwszą partię w postaci 50 tysięcy maseczek sanitarnych oraz 300 elektronicznych termometrów, które zostaną dystrybuowane dalej do szpitali.

Po informacjach o pandemii rozwijającej się m.in. w Polsce i rosnącej liczbie osób zakażonych koronawirusem, Xiaomi postanowiło włączyć się w pomoc. Firma przekazała pierwszą partię obejmującą 50 tysięcy maseczek sanitarnych i 300 elektronicznych termometrów Ministerstwu Zdrowia, które zajmie się ich dystrybucją do najbardziej potrzebujących szpitali. Tym działaniem Xiaomi pragnie wyrazić wsparcie dla lokalnej społeczności. Firma ma nadzieję, że oferowana pomoc realnie wpłynie na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

W Xiaomi mamy świadomość, że bez wsparcia polskich konsumentów i Mi fanów, nasza obecność na tym rynku nie byłaby możliwa. Z tego powodu, tym symbolicznym gestem, chcemy wyrazić nasze uznanie, jednocześnie okazując nasze wsparcie i solidarność dla Polski. Mamy nadzieję, że rzeczy przekazane Ministerstwu Zdrowia pozwolą na kontynuację prowadzonych działań i wsparcie szpitali.

Shou Zi Chew, dyrektor finansowy i prezes Xiaomi International

Nie tylko Polska mogła liczyć na wsparcie Xiaomi. Maski, odzież ochronna oraz środki medyczne zostały przekazane do obszarów najbardziej dotkniętych epidemią m.in. do Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Holandii, Indonezji, Luksemburga czy Korei Południowej. Inne państwa z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich również otrzymają w najbliższym czasie pomoc od producenta.

Więcej na temat pomocy Xiaomi krajom dotkniętych epidemią znajduje się tutaj.


Źródło: informacja prasowa Xiaomi 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF