...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Konfigurator pierścionków zaręczynowych, jakiego nie było

Auroria

Auroria, poznańska manufaktura biżuterii zaręczynowej i ślubnej, stworzyła konfigurator on-line, który pozwala na zaprojektowanie w pełni spersonalizowanego pierścionka zaręczynowego. Na każdym etapie konfiguracji widoczna jest wizualizacja produktu w 3D, dzięki czemu użytkownik może dokładnie zapoznać się z tworzonym projektem. Pomimo ogromnych możliwości customizacji produktu, narzędzie jest bardzo intuicyjne w obsłudze i nie wymaga od klienta umiejętności projektowania. To innowacja na skalę światową.

Konfigurator umożliwia personalizację każdego elementu biżuterii — stylu obrączki, korony pierścionka, koloru złota, a także rodzaju, wielkości i jakości kamienia szlachetnego. Zaprojektowany w konfiguratorze model pierścionka jest automatycznie przygotowywany do produkcji przy użyciu drukarki 3D. Prototyp otrzymany z tworzywa sztucznego służy do wykonania formy odlewniczej, w której wytapia się złoto. Następnie odlew ze złota trafia w ręce doświadczonych i niezwykle precyzyjnych złotników, którzy szlifują biżuterię i zakuwają w niej wybrane kamienie szlachetne. Dzięki zastosowanej technologii oraz automatyzacji procesu cena pierścionków z konfiguratora jest zbliżona do cen pierścionków zaręczynowych ze standardowej oferty.

Auroria to rodzinna firma z wieloletnią tradycją jubilerską, która łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesną technologią.

Chcemy tworzyć biżuterię, która jest wyjątkowa i unikatowa – tak jak uczucie łączące zaręczającą się parę. Dzięki naszemu konfiguratorowi 3D, zaprojektowanie niepowtarzalnego pierścionka zaręczynowego jest teraz dostępne dla każdego.

Łukasz Simiński, współzałożyciel Auroria

Realizacja projektu konfiguratora była możliwa dzięki środkom pieniężnym zainwestowanym przez fundusz venture capital Czysta3.

W najbliższym czasie planujemy również wdrożenie konfiguratora 3D obrączek ślubnych oraz modułu sztucznej inteligencji, która ułatwi naszym klientom proces podejmowania decyzji, podpowiadając jaki pierścionek przypadnie do gustu ich wybrance

Łukasz Simiński, Auroria

Pierścionki zaprojektowane w konfiguratorze można zamówić do realizacji w sklepie internetowym auroria.pl. Wykonanie spersonalizowanej biżuterii trwa 16 dni. Gotowy produkt jest wysyłany do klienta bądź można odebrać go osobiście w salonie Auroria w Poznaniu lub jednym z 17 salonów partnerskich w innych miastach Polski. Poznański salon przy ul. Paderewskiego 8 ma otwartą pracownię złotniczą, gdzie przez przeszkloną ścianę zainteresowani mogą przyglądać się procesowi wytwarzania biżuterii.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF