...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Korzystne transakcje zagraniczne – czyli wymiana walut w firmie

wymiana walut

Przedsiębiorstwa coraz częściej dokonują transakcji, w których konieczna jest wymiana walut. Rozliczenia z kontrahentami, zakup narzędzi, czy oprogramowania online, to dzisiaj codzienność wielu firm. Warto w tym zakresie szukać rozwiązań, które pozwolą zoptymalizować koszty wymiany walut. Choć różnice w kursach walut często mogą wydawać się nieznaczące, to przy większych kwotach mogą wpływać na rentowność transakcji. Czy wymiana walut online jest dobrym rozwiązaniem dla biznesu?

Kantor online, czy bank?

Zarówno banki, jak i kantory internetowe oferują wygodne rozwiązanie wymiany walut online. Oprócz usług wymiany środków możliwe są przelewy zagraniczne oraz dedykowane rozwiązania dla firm. Jednak warto zwrócić na koszty transakcji, które mogą mieć znaczenie jeżeli chodzi o ich opłacalność. Banki oferując wymianę walut zarabiają najczęściej na spreadzie walutowym, czyli różnicy między kursem kupna a sprzedaży. Jednak nie jest to ich główna działalność, więc mogą sobie pozwolić na wyższe kursy walut. Kantor online może sobie pozwolić na korzystniejsze kursy ze względu na brak obsługi kosztów gotówki oraz ilość klientów. Przykładowo wymiana walut online w serwisie https://internetowykantor.pl/ może być korzystniejsza nawet o 6% niż w banku, czy kantorze stacjonarnym.

Jak działa kantor internetowy?

Można by krótko odpowiedzieć, że proces wygląda podobnie jak w kantorze stacjonarnym, z tą różnicą, że całość transakcji możemy wykonać w internecie. W serwisie InternetowyKantor.pl wymiana waluty możliwa jest w trzech prostych krokach. Pierwszym z nich jest założenie konta w serwisie, następnie zlecamy transakcję wymiany środków, w ostatnim etapie wymieniona waluta trafia na podany rachunek bankowy. Możemy wykonać wymianę na własne konto walutowe lub przelew do innego odbiorcy. Co więcej, przelewy w euro typu SEPA są dostępne nawet za 0 zł. Kantor internetowy to dobre rozwiązanie dla firm, którym zależy na szybkiej, wygodnej i bezpiecznej wymianie walut. Większość transakcji jest realizowana nawet w 15 minut, co często ma duże znaczenie dla biznesów, które prowadzą rozliczenia międzynarodowe.

Czy wymiana walut online jest dla biznesu?

Oczywiście, że tak. Dzięki temu możemy zoptymalizować czas w poszukiwaniu atrakcyjnych kursów walut w kantorach stacjonarnych. Wymianę walut online w firmie możemy rozliczyć w bardzo prosty sposób. W serwisie InternetowyKantor.pl wystawiane są rachunki elektroniczne, dzięki czemu można zaewidencjonować każdą transakcję. Ponadto kiedy regularnie wymieniamy większe kwoty, istnieje możliwość negocjacji kursu wymiany, co pozwoli na przygotowanie oferty dla potrzeb konkretnej firmy.


Źródło: internetowykantor.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF