Krakowscy vlogerzy pomogą bezdomniakom – trwają zapisy na II edycję „Karmimy Wiedzą”
Edukują i inspirują swoich widzów, a ich filmy należą do najchętniej oglądanych w polskiej vlogosferze. Choć mają różne zainteresowania, to łączy ich miłość do czworonogów, zwłaszcza tych potrzebujących pomocy. Już 26 czerwca Piotr Latała (Ziemniak), Bartłomiej Ratoń (Tivolt) i Kamil Cichocki (Kamil – In Travel) opowiedzą o tajnikach video marketingu, a to wszystko za sprawą inicjatywy „Karmimy Wiedzą”, której pomysłodawcy połączyli tym razem siły z LifeTube – siecią zrzeszającą najpopularniejszych polskich youtuberów. Zapisy na wydarzenie już ruszyły!
Projekt „Karmimy Wiedzą” zrodził się z miłości do niesienia pomocy i radości z dzielenia się swoimi zainteresowaniami. W ten sposób powstał kolektyw edukacyjny łączący pasjonatów różnych dziedzin z miłośnikami zwierząt, którego głównym założeniem jest popularyzacja idei empatycznej troski i wspólnej walki o poprawę jakości życia braci mniejszych. Choć sama inicjatywa istnieje od zaledwie 5 miesięcy, to jej pomysłodawcy mają na swoim koncie już kilka charytatywnych eventów z udziałem czołowych postaci polskiego Internetu.
Podczas cyklicznych spotkań organizowanych w największych polskich miastach, eksperci z wybranych dziedzin oraz weterynarii, behawiorystyki i zoologii dzielą się z uczestnikami swoją specjalistyczną wiedzą. Każdemu wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy, z której dochód przekazywany jest na konto lokalnej fundacji działającej na rzecz potrzebujących zwierząt.
– To niesamowite, w jak błyskawicznym tempie rozwija się ten projekt. Od samego początku podstawą naszego działania jest zasada win-win: uczestnicy wspierają zwierzaki dobrowolną kwotą, a my dajemy im okazję do wysłuchania największych ekspertów z interesującej ich dziedziny. Wiemy, jak ważna jest w tym wszystkim transparentność, dlatego też precyzyjnie określamy cele zbiórki oraz informujemy o dalszym losie naszych beneficjentów. Środki zebrane podczas ostatniego webinaru pozwoliły nam na wirtualną adopcję aż kilkunastu fok i serce rośnie na myśl, że dzięki dalszej pracy zrobimy dla zwierząt jeszcze więcej – podsumowuje Oskar Rak, jeden z organizatorów akcji.
Vlogosfera łączy siły w szczytnym celu
Krakowskie wydarzenie dedykowane jest pasjonatom video marketingu. Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania znanym internetowym twórcom, którzy skupiają wokół swoich kanałów społeczności liczące nawet kilkaset tysięcy wiernych fanów. Podczas panelu dyskusyjnego głos zabiorą:
- Piotr Latała znany również jako Ziemniak – twórca jednego z najszybciej rozwijających się oraz najbardziej profesjonalnych kanałów opowiadających o tworzeniu treści wideo do Internetu,
- Bartłomiej Ratoń ( Tivolt) – streamer, vlogger, gamer i entuzjasta technologii, który przygodę z YouTubem zaczął ponad 11 lat temu i od tego czasu niezmiennie bawi swoich fanów, publikując Let’s Playe z gier,
- Kamil Cichocki (Kamil – In Travel) – podróżnik, który na swoim kanale edukuje na temat egzotycznych zwierząt oraz dzieli się doświadczeniem zdobytym podczas wyjazdów.
Organizatorzy zadbali również o uczestników interesujących się tematem współpracy z influencerami. O wykorzystaniu twórców video w komunikacji marki opowie sam Kamil Bolek, dyrektor marketingu w LifeTube, która jest obecnie największą jednonarodową siecią partnerską YouTube w Europie.
Nie zabraknie też specjalistycznych porad behawiorystów: tym razem w roli ekspertek wystąpią Kornelia Gwizdała i Katarzyna Mansel (Passionblog for dogs), które wyjaśnią, jak postępować z psem w pierwszych dniach po adopcji, aby przyzwyczaić go do nowych warunków.
Beneficjentami prowadzonej na miejscu zbiórki pieniężnej będą podopieczni Fundacji dla Zwierząt „Dar Serca” z Krakowa.
– Naszym celem jest popularyzacja społecznej odpowiedzialności biznesu oraz stwarzanie zwierzolubom przestrzeni do działania. Fundamentalne znaczenie ma tutaj kapitał w postaci eksperckiej wiedzy i doświadczenia, które zapewnić może tylko mocny, prelegencki skład. Zaproszeni eksperci są przecież naszą wizytówką, dlatego przykładamy tak dużą wagę do wysokiego poziomu merytorycznego organizowanych spotkań – podkreśla Dominika Drobiazg, współorganizatorka akcji.
Ekipa „Karmimy Wiedzą” nie zapomniała o osobach głuchym i niedosłyszących – wszystkie prelekcje będą symultanicznie tłumaczone na polski język migowy.
Spotkanie odbędzie się 26 czerwca w krakowskim ZetPeTe (Dolnych Młynów 10) o godzinie 19. Aby znaleźć się w gronie uczestników, wystarczy dołączyć do wydarzenia na Facebook’u i pobrać bezpłatny bilet wstępu.
Wszystkie informacje związane z eventem oraz bieżącymi działaniami „Karmimy Wiedzą” dostępne są na oficjalnych profilach społecznościowych projektu.