...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Które marki odzieżowe są bardziej eko? Odpowie na to aplikacja Klarna

Klarna

Szwedzka firma wprowadza kolejny plan, który przyczyni się do ratowania środowiska. Klarna to aplikacja, która pokaże wam jakie marki odzieżowe wspierają zrównoważony rozwój i pomoże w zakupach.

Moda jest tylko jedną z wielu branż, które muszą ocenić swój wpływ na kryzys klimatyczny i wprowadzić zmiany w celu zmniejszenie śladu węglowego. Według raportu Klarna 35% konsumentów zalicza zrównoważony rozwój jako jeden z elementów, którym kieruje się podczas zakupów.

Klarna swój udział w zrównoważonym rozwoju rozpoczęła od wprowadzenia informacji o śladzie węglowym w zakupach użytkownika. Teraz ich celem jest wprowadzenie kolekcji Sustainable Collection we współpracy z Good on You. W sklepie zobaczymy 23 marki, które zdecydowały zrewolucjonizować swoje produkty tak, by były one w pełni ekologiczne. Każda otrzyma etykietę „Good”, albo „Great” w zależności od tego, jak bardzo przyczynia się ona w ratowaniu planety.

Właściciel nie kryje się, otwarcie mówiąc o tym, że ich wizją jest umożliwienie konsumentom głosowania swoimi portfelami w celu wprowadzania zmian w środowisku. Aplikacja chce pokazać, że wysokie ceny produktów są adekwatne do tego, jak dużo musimy zapłacić, żeby uratować naszą planetę.

 

Adam Daniluk