...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Lot do Nowego Jorku za 120zł? To możliwe!

Wakacje w pełni, więc większość z Was zapewne już dawno zaplanowała urlop. Dla tych, którzy jednak nie pomyśleli o tym wcześniej, pozostało poszukiwanie wakacyjnych ofert last minute. Jeśli natomiast wolicie zaplanować wakacje samodzielnie i nie uzależniać ich od oferty touroperatorów, skorzystajcie z pięciu sprawdzonych sposobów na tanie bilety lotnicze.

 

Samolot już dawno przestał być środkiem lokomocji tylko dla wybranych, ale mimo to latanie nie straciło niczego ze swojej magii – zauważa Marcin Kasprzak, redaktor naczelny miesięcznika „Logo”. – Żeby dolecieć z Europy do Nowego Jorku wydałem 120 zł. Wystarczyło na stronie włoskich linii lotniczych zmienić język na japoński i po omacku rezerwować podróż z wylotem z Genewy i powrotem do Mediolanu – dodaje Kasprzak.

Wystrzegaj się piątków

Z raportu 2017 Global Air Travel Outlook* wynika, że najdroższe są bilety na rejsy piątkowe, a najtańsze na te na początku tygodnia. Sobota i niedziela to dni wolne od pracy, dlatego wiele osób planuje krótkie wycieczki właśnie w weekendy i kupuje loty na piątkowe popołudnia i wieczory. Oznacza to duży popyt na bilety lotnicze, więc ceny bywają nawet kilkukrotnie wyższe.

Kupuj loty łączone

Rezygnacja z bezpośrednich połączeń może być uciążliwa, ale pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jeżeli chcesz polecieć na Wyspy Kanaryjskie, to sprawdź, czy nie będzie taniej przesiąść się w Barcelonie. Zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na zwiedzanie miasta w trakcie przesiadki.

Bądź elastyczny

Jeżeli nie musisz dolecieć w wybrane miejsce konkretnego dnia i możesz pozwolić sobie na wylot i powrót 3 dni wcześniej lub później, to sprawdź, czy masz szansę na tańszy lot. Zarówno na stronach linii lotniczych, jak i w wyszukiwarkach istnieje możliwość podglądu cen z całego tygodnia, a nawet miesiąca. Jeżeli podczas dwutygodniowego urlopu planujesz tygodniową wycieczkę to nie musi ona trwać od poniedziałku do niedzieli. Pobyt od środy do wtorku może okazać się znacznie tańszy.

Kupuj z wyprzedzeniem

Jeżeli planujesz podróż z wyprzedzeniem, dokładnie wiesz, kiedy weźmiesz urlop i masz pewność co do wybranej destynacji, to najkorzystniej kupisz bilety kilka miesięcy wcześniej. Z raportu 2017 Global Air Travel Outlook* wynika, że najlepsze oferty można uzyskać, kupując bilety w niedzielę co najmniej 21 dni przed planowanym wylotem.

Włącz powiadomienia

Korzystaj z wyszukiwarek lotów i porównywarek cen, które pozwalają nie tylko odnaleźć najkorzystniejsze oferty, ale również ustawić powiadomienia dla trasy i terminu, którymi się interesujesz. Otrzymasz powiadomienie, jak tylko spadną ceny biletów.

Raport 2017 Global Air Travel Outlook

:

Informacja prasowa/opracowanie: Anita Florek

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF