...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50-tki: Bartosz Robaszewski, 4soft – co go inspiruje?

Gala 50 Kreatywnych Bartosz Robaszewski

Co inspiruje Bartosza Robaszewskiego, CEO 4soft i Laureata 11. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie? Co przyczyniło się do sukcesu jego firmy? Jakie rady na podstawie własnego doświadczenia ma dla początkujących biznesmenów?

Co przyczyniło się do sukcesu Twojej firmy?

Na sukces 4soft złożyło się wiele czynników. Na pewno najważniejszym są świetni ludzie, których miałem okazję spotkać w życiu i przekonać ich do budowy firmy razem ze mną. Moja żona powtarza często, że mam szczęście w życiu – przede wszystkim do tego, że przyciągam ciekawych, mądrych, wyjątkowych ludzi, nie tylko w biznesie. Swoją rolę odegrała też odważna decyzja o postawieniu wszystkiego na jedną kartę – niszową technologię blockchain. Ważny był również upór i niepoddawanie się mimo popełnianych błędów.

Który moment w życiu uważasz za najbardziej kreatywny i dlaczego?

Za najbardziej kreatywny moment uważam narodziny pierwszego dziecka, a zaraz potem drugiego. Ciężko pogodzić wyzwania biznesowe oraz edukacyjne z wychowaniem dzieci. Te doświadczenia wiele mnie nauczyły.

Kto lub co było i jest inspiracją w Twoich działaniach biznesowych? Dlaczego?

Inspiracją do moich działań biznesowych, jak i rozpoczęcia własnej firmy był mój Ojciec, który od ponad 30 lat prowadzi własną firmę. To tam zatrudniłem się na pierwsze pracujące wakacje i do tej pory pamiętam, że jako wypłatę dostałem wymarzoną klawiaturę i myszkę. Czy jako dziecku dość dobrze radzących sobie rodziców, „następcy” ojca, było mi łatwiej? Być może. Jednak tylko ja wiem, że Tacie daleko było do rozpieszczania. Dał mi najlepszą szkołę i wzór na całe życie. Zawsze mi powtarza, że nie liczy się tu i teraz, tylko długi termin. Obecnie mój biznes wielokrotnie przerósł jego, a on zasiada w Radzie Nadzorczej i z tego miejsca mi pomaga.

Jakich rad udzieliłbyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Jeżeli chodzi o rady, to jakkolwiek by to nie brzmiało – nie poddawać się. Wiele razy zastanawiałem się, po co mi to wszystko. Może bezpieczniej byłoby wrócić do pracy na etacie. Jednak zawsze wiedziałem, że praca na etacie to nie jest moje miejsce. Jan Kulczyk kiedyś powiedział, że „bycie przedsiębiorcą to jak skok z samolotu jednocześnie próbując wybudować spadochron”. Jest to zdecydowania przygoda pełna wzlotów i upadków, ale nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi.

 

Przeczytaj także:

Ludzie 50-tki: Bartosz Robaszewski, 4soft – kim jest i co robi?

Ludzie 50-tki: Bartosz Robaszewski, 4soft – jak funkcjonuje jego biznes i jakie ma plany na przyszłość?


Bartosz Robaszewski

Bartosz Robaszewski, CEO 4soft SA. W wieku 26 lat jego spółka Guardier SA zadebiutowała na New Connect czyniąc go najmłodszym prezesem spółki giełdowej w tamtym okresie. Laureat nagród 30 Kreatywnych Wrocławia czy 50tki Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie magazynu Brief. Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Mentor startupów, pasjonat Lean Management. Prywatnie mąż oraz ojciec małej Poli i Franka.

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF