...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Marek Zmysłowski i jego #BriefNa2023

Projekt Samana, to szczególnie unikatowy rodzaj przedsięwzięcia startupowego. Polak buduje miasto na Dominikanie, jako drugie miejsce do życia na Ziemi dla wszystkich.

Na przełomie 2022 i 2023 rozmawiam z ekspertami z różnych dziedzin związanych z biznesem, z marketingiem, z komunikacją marketingową…

Marek Zmysławski, przedsiębiorca, inwestor, co-Foundera SunRoof, partner Samana Group.

● 2022 to przede wszystkim dwa projekty: SunRoof realizowany z Lechem Kaniukiem i Rafałem Pluteckim i budowa Samany – prywatnego miasteczka na Dominikanie.

● Covid i wojna w Ukrainie spowodowały nowy trend wśród ludzi, którzy mogą sobie na to pozwolić. Sprowadza się on do chęci posiadania drugiego domu, drugiego miejsca na Ziemi gdzie mogą oni spędzać swoje życie.

● Ten przysłowiowy drugi dom, mimo, że dobrze jeśli jest w ciepłych krajach, nie ma służyć wyłącznie odpoczynkowi, ale być alternatywą do pracy oraz do normalnego życiowego funkcjonowania.

● Projekt Samana, to szczególnie unikatowy rodzaj przedsięwzięcia startupowego.

● Z wyłączeniem Chin i Arabii Saudyjskiej na świecie podobnych przedsięwzięć jest co najmniej kilkanaście.

● Mieszkańcy Samany rekrutują się głównie ze wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych oraz z Kanady, ale nie tylko…

● Samana ma też specjalną ofertę dla najmłodszej generacji, pokoleń „Z” i Alfa.

● Kluczem rozwoju, rozkwitu miejsca, miasta, społeczności jest różnorodność ich mieszkańców.

Grzegorz Kiszluk