...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

McCANN Poland globalnym partnerem XTB w obszarze kreacji

McCANN Poland został globalnym partnerem kreatywnym XTB. Agencja będzie odpowiadała za stworzenie międzynarodowej kampanii obejmującej opracowanie kreacji dla nowej platformy komunikacyjnej oraz za produkcję materiałów foto i wideo na wszystkich 13 rynkach, na których jest obecny XTB. Agencja została wybrana w drodze przetargu.

XTB to globalny fintech, oferujący dostęp do światowych rynków finansowych poprzez platformę inwestycyjną online i aplikację mobilną. McCANN Poland został wybrany jako globalny partner w ramach przetargu, który rozstrzygnął się w lutym b.r. Agencja będzie odpowiadać za stworzenie koncepcji kreatywnej dla nowej platformy, obecnej we wszystkich kluczowych touchpointach kampanii XTB uwzględniającej Digital, SoMe oraz ATL. Współpraca została nawiązana na okres dwóch lat.

–  Za nami jeden z najlepszych przetargów reklamowych, które realizowaliśmy. Agencje stanęły na wysokości zadania opracowując chwytliwe koncepcje kreatywne, mocno dopasowane do briefu. Mimo tego nie mieliśmy wątpliwości co do wyboru. Zespół McCANN Poland zaproponował rozwiązanie, które nie tylko od razu przypadło nam do gustu, ale przede wszystkim całkowicie wstrzeliło się w nasze komunikacyjne i biznesowe potrzeby. Nie mogę się doczekać efektów naszej wspólnej pracy  – powiedział Szymon Szymański, Chief Growth Officer @ XTB.COM.

Możliwość współpracy z pionierską firmą o polskim rodowodzie i globalnym zasięgu stanowi dla nas wyjątkową szansę na zdobycie unikalnego know-how i doświadczenia w sektorze, praktycznie niedostępnej na rynku kreatywnym. Jestem niezmiernie dumny z zespołu zaangażowanego w proces przetargowy, a także przekonany, że opracowana przez nas koncepcja, na którą zdecydował się zespół XTB, przyczyni się do dalszego rozwoju firmy zarówno w Polsce, jak i na świeciepodsumował Wojciech Borowski, Group CEO McCANN Poland.

***

O McCANN Poland

W 2023 roku McCANN Poland został uznany agencją roku Cannes Lions for Good. Wygraliśmy 9 Lwów: Titanium, Grand Prix, 2 złota, 2 srebra i 3 brązy. Na Golden Drum International Festival of Creativity 2023 jako McCANN CEE zostaliśmy agencją sieciową roku, a jako McCANN Poland agencją nr 2 festiwalu oraz zdobyliśmy 4x Grand Prix, 3x Golden Drum, 2x Bronze Drum oraz Best of Genius Loci. Z London International Awards 2023 wróciliśmy z 8 nagrodami, w tym 2x Grand LIA.

W roku 2021 zyskaliśmy miano najlepszej agencji kreatywnej na festiwalu EFFIE Awards Poland.

Jesteśmy częścią globalnej sieci wywodzącej się z amerykańskiej agencji reklamowej McCann-Erickson, której korzenie sięgają 1902 roku. W Polsce rozwijamy rynek reklamowy od ponad 30 lat. Specjalizujemy się we wszystkich obszarach nowoczesnego marketingu 360° i łączymy ofertę z obszaru digital z tradycyjną reklamą.

***

Więcej o McCANN Poland:

Oficjalna strona: https://mccann.pl/

Biuro Prasowe – Wiktoria Kinik, wiktoria.kinik@webershandwick.pl, 881 488 488

McCANN Poland na LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/mccann-poland

McCANN Poland na Instagramie: https://www.instagram.com/mccann_poland/

McCANN Poland na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/McCANNPoland/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF