...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Michał Brański prezesem Audioteki Group

  Audioteka Group jest spółką, która skupia usługi subskrypcyjne należące do WP, działające pod markami: Audioteka, Pilot WP oraz Open FM.  W każdym miesiącu z tych usług aktywnie korzysta kilkaset tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a w bibliotece Audioteki dostępnych jest ponad 30 tysięcy audiobooków. Spółka działa nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Litwie i […]

 

Audioteka Group jest spółką, która skupia usługi subskrypcyjne należące do WP, działające pod markami: Audioteka, Pilot WP oraz Open FM.  W każdym miesiącu z tych usług aktywnie korzysta kilkaset tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a w bibliotece Audioteki dostępnych jest ponad 30 tysięcy audiobooków. Spółka działa nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Litwie i Czechach.

– Audioteka jest liderem rynku i silną marką, którą sukcesywnie wzmacniamy. Będziemy kontynuować realizację superprodukcji, które są jej wyróżnikiem, jednocześnie zainwestujemy w innowacyjne formaty audio. W obszarze wideo i streamingu chcemy postawić na rozwój smart tv, najszybciej dzisiaj rosnącego kanału digital oraz większą liczbę produkcji własnych i partnerstw z dostawcami treści VOD – zarówno posiadającymi biblioteki filmowe i serialowe, jak i niezależnymi twórcami wyrosłymi w internecie. Mamy też ambicję by synergia audio, wideo i online oznaczała dla naszych użytkowników zupełnie nowe doświadczenia w funkcjonalności i wygodzie korzystania z tych usług – mówi Michał Brański, prezes Audioteka Group oraz Chief Strategy Officer Wirtualnej Polski Holding S.A.

Zmiany w strukturze oznaczają, że z Audioteka Group odchodzą Marcin Malicki, dotychczasowy CEO oraz członkowie Zespołu Zarządzającego: Arkadiusz Seidler i Mateusz Melon. Od marca do spółki dołączą: Edyta Sidwa była prezeska eBilet, która obejmie stanowisko VP of Operations i Jagna Wiszniewska, dotychczasowa dyrektorka zarządzająca Telewizji WP, na stanowisko VP of Content.

Jagna Wiszniewska przez ostatnie 7 lat związana była z Telewizją WP, w ostatnim czasie odpowiadała za strategię programową i biznesową. Wcześniej zdobywała doświadczenie w Edipresse Polska, AtMedia, Telewizji Puls, Agorze i Grupie Polsat. Jest członkinią Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych MOC TV. Ukończyła Wyższą Szkołę Zarządzania i Prawa w Warszawie na kierunku zarządzanie.

Edyta Sidwa z branżą internetową związana jest od 17 lat. W latach 2010 – 2015 swoje doświadczenie zdobywała w Grupie O2, a wcześniej w Agorze. Od 2015 roku pełniła funkcję dyrektorki obszaru rozrywka w Grupie Wirtualna Polska i odpowiadała za opracowanie i realizację strategii rozwoju serwisów internetowych. Doświadczenie e-commerce zdobywała w Allegro, gdzie od 2018 roku odpowiadała za zaangażowanie klienta i kampanie sprzedażowe. Rok później została szefową integracji z eBilet, a następnie została powołana do zarządu spółki. W latach 2021- 2023 pełniła funkcję CEO eBilet – lidera sprzedaży biletów na wydarzenia live. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas.

::

Grupa WP to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Jest właścicielem portalu WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty, benchmark.pl oraz rozwija usługi subskrypcyjne m.in. poprzez spółki Audioteka Group i Patronite. W branży e-commerce WP działa głównie w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, Szallas Group, nocowanie.pl) i finansów konsumenckich (superauto.pl i totalmoney.pl). Zgodnie z badaniem Mediapanel, w grudniu 2023 roku z produktów internetowych WP korzystało prawie 21 milionów Polaków.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF