...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Michał Nitka, Prezes Teva Pharmaceuticals Polska, obejmuje globalną funkcję w Teva oraz przejmuje nowe rynki w Europie

Michał Nitka, Dyrektor Generalny Teva na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią objął rolę szefa globalnej działalności OTC (leków dostępnych bez recepty) w Teva. Od czerwca odpowiada za strategię rozwoju i promocji dla portfela lokalnych i globalnych marek Teva (Sudocrem, ratiopharm, Flegamina, Olfen, Calperos) na rynkach UE i poza kontynentem europejskim. Dodatkowo, od lipca tego roku Michał Nitka obejmie funkcję Dyrektora Regionalnego na Region Europy Południowo-Wschodniej, z Włochami jako rynkiem wiodącym.

Awans Michała Nitki w strukturach globalnych i regionalnych Teva Pharmaceuticals, wiodącego na świecie producenta leków, to kolejny etap kariery zawodowej w organizacji. Przez osiem ostatnich lat Michał Nitka pełnił funkcję Prezesa na Polskę oraz Region Europy Środkowo-Wschodniej. Od lipca 2022 roku przejmie nowy region – klaster Europy Południowo-Wschodniej, na który składa się 9 rynków, na czele z Włochami, Chorwacją i Bułgarią. Po przejęciu nowej roli, Michał

Nitka będzie w okresie przejściowym zarządzał działalnością w Polsce i regionie CEE, aż do powołania jego następcy w najbliższych miesiącach.
Dodatkowo do pełnienia roli szefa regionu, Michał Nitka objął w czerwcu stanowisko szefa Teva Global OTC, stając na czele międzynarodowego zespołu, odpowiedzialnego za strategię rozwoju sprzedaży leków Teva dostępnych bez recepty. Działalność OTC Teva prowadzona jest na rynkach europejskich Unii i pozostałych rynkach międzynarodowych, z jasnymi założeniami inwestycyjnymi na najbliższe lata, skoncentrowanymi na kluczowych markach firmy.

Michał Nitka jest jednym z naszych najbardziej doświadczonych dyrektorów generalnych. Dołączył do Teva prawie 20 lat temu z firmy ratiopharm, gdzie zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego na Polskę. Pełnił szereg funkcji w regionie, w tym z sukcesem zarządza złożonym klastrem CEE, w skład którego wchodzi jeden z największych i zróżnicowanych rynków OTC w naszej firmie. Dzięki temu będzie on mógł wykorzystać w swojej poszerzonej roli bogate doświadczenie, umiejętności i wiedzę z zakresu zarządzania portfelem leków ze wszystkich najważniejszych obszarów terapeutycznych. Podejmując decyzję o przekazaniu Michałowi nowego regionu oraz globalnej działalności OTC, możemy w pełni wykorzystać potencjał kadry, którą dysponujemy w organizacji, umożliwiając Michałowi Nitce pracę w szerszej i bardziej globalnej perspektywie biznesowej.

Richard Daniell, Prezes Teva Pharmaceuticals na Europę

Michał Nitka jest związany z branżą farmaceutyczną od blisko 30 lat. Od ponad 20 lat pełni funkcje zarządcze w wiodących firmach farmaceutycznych z branży innowacyjnej, jak i generycznej (AstraZeneca, ratiopharm, Pliva, Teva). Ukończył studia medyczne na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, absolwent podyplomowych studiów z marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim, Chartered Institute of Marketing i International Institute for Management Development (IMD) w Szwajcarii.

Członek Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, zdobywca nagród i wyróżnień branżowych, w tym w 2020 roku statuetki „Lider Polskiego Biznesu” dla firmy Teva Pharmaceuticals, przyznawanej przez Business Center Club.


źródło: Teva Pharmaceuticals Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF